Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

W dniu 22 listopada 2017r. uczniowie klasy 2D, pod opieką p. Anny Bajor i p. Doroty Targosz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu. Tematem zajęć była historia mieleckich Żydów oraz losy Polaków ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Wykład dla młodzieży wygłosił pan Józef Witek - historyk, regionalista, animator kultury, wielki miłośnik rodzinnego miasta i regionu oraz autor m. in. czterotomowej „Encyklopedii miasta Mielca”.

W trakcie prelekcji pan Witek przedstawił historię społeczności żydowskiej w regionie mieleckim, począwszy od najstarszej informacji z 1573r., aż po tragiczne losy Żydów w czasach okupacji niemieckiej. Dla uczniów ZS szczególnie cenne były ciekawostki związane z absolwentami mieleckiego gimnazjum, które mieściło się w historycznym budynku naszej szkoły. Wykład był dla wszystkich niezwykle ciekawą lekcją historii, która przybliżyła skomplikowane dzieje naszego regionu. Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach, w przyszłości mogą pogłębić zasłyszane wiadomości, korzystając w wielu publikacji pana Witka, dostępnych w naszej bibliotece szkolnej. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono też kolejne nowości o tematyce regionalnej.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.