Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

Poznajcie Darię Tylec z klasy drugiej technikum.

Jest nam niezmiernie miło przedstawić kolejną utalentowaną artystycznie uczennicę z naszej Szkoły. Daria doskonale rysuje i maluje. Jej pasję i talent odkryła pani Natalia Trela, nauczycielka  przedsiębiorczości. To dzięki Pani Profesor możemy obejrzeć wystawę prac uczennicy, która znajduje się w gablotach obok sali nr 60.

Daria zechciała opowiedzieć o sobie i swoich fascynacjach malarskich. Już od dziecka rysowała. Były to najczęściej postacie z ulubionych bajek. Jej mama twierdzi, że nie można było odróżnić rysunku od obrazka, który odwzorowywała. Lubiła rysować w towarzystwie kuzynki, a wujek oceniał ich prace. Pasja malarska  pozostała jej do dziś. Potrafi narysować osoby, krajobraz, rzeczy, martwą naturę. Najczęściej posługuje się ołówkiem, ale lubi też malować farbami.

                Kiedy chodziła do szkoły podstawowej, nie miała pojęcia,  że rysuje  lepiej niż przeciętni ludzie. Uświadomił jej to dopiero nauczyciel plastyki w gimnazjum, pan Witold Targosz. Dziewczynka wiele mu zawdzięcza. Twierdzi, że „pan od plastyki” wiele jej pomagał w pracach, uczył różnych technik malarskich, inspirował, zachęcał do kolejnych prac. To dzięki niemu zdecydowała się zdawać do Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Niestety sytuacja rodzinna spowodowała, że w listopadzie musiała przerwać naukę i wrócić do Mielca. Wybrała Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego – technikum usług fryzjerskich.

Daria jest bardzo wdzięczna panu Targoszowi, że docenił jej talent i pomógł uwierzyć w siebie. Z wielkim wzruszeniem mówi o wspaniałym prezencie, który od niego dostała. Podarował jej swoją pierwszą sztalugę. Dziewczynie brakuje słów, żeby wyrazić to, co wtedy czuła. Uważa, że to  „nauczyciel otworzył jej oczy i zobaczyła jak wielki ma talent”. Wierzy, że nigdy go nie zmarnuje, mimo że jej przyszły zawód nie będzie związany bezpośrednio z zainteresowaniami.

Ma nadzieję, że spotka jeszcze na swej drodze takich ludzi jak pan Targosz i pani Natalia Trela, którzy docenią jej zdolności.

Dziękujemy pani Natalii Treli za odkrycie kolejnej, niezwykle uzdolnionej osoby, którą bez wątpienia jest Daria Tylec.

                                                                                         Tekst opracowała Halina Bednarz

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.