Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
11 października 2024 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii upamiętniającej Dzień Edukacji Narodowej. Podczas imprezy Dyrektor, Pan Janusz Kotarba, wyróżnił kilku nauczycieli, przyznając im doroczne nagrody. Gratulował także osobom, które zostały uhonorowane przez Starostę Powiatu Mieleckiego. Do życzeń przyłączyli się wszyscy członkowie rady pedagogicznej oraz przedstawiciele rady rodziców. Na scenie prezentował się szkolny zespół muzyczny „ELEKTRYK”, wystąpili też uczniowie z humorystycznym w formie i treści programem artystycznym. Reprezentacja uczniów nagrodziła Dyrekcję kwiatami, zaś nauczyciele i uczestnicy akademii otrzymali gromkie brawa od widowni.
Nauczyciele wyróżnieni Nagrodą Dyrektora:
Alicja Bednarczyk, Marta Borek, Tomasz Borowiec, Zofia Fijałkowska, Beata Gruszecka, Paweł Kolb, Mariola Krępa, Aneta Kozioł, Alicja Rajchel
Nauczyciele wyróżnieni Nagrodą Starosty Powiatu Mieleckiego:
Leszek Łanucha, Lucyna Maryniak, Marek Sypek, Dorota Targosz
https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/powiat-mielecki-uczcil-dzien-edukacji-narodowej-3230.html
Gratulacje!
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych został rozstrzygnięty.
Konkurs plastyczny był nie tylko okazją do rozwijania talentów artystycznych , ale również do pogłębienia wiedzy na temat języków obcych.
Organizatorami konkursu były Panie A .Jewuła oraz R. Król.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy !!!
Wyniki:
I miejsce - Marek Malec klasa IIIA
II miejsce - Patryk Biela klasa IIIA
III miejsce - Działo Kacper klasa IIIA
Wyróżnienie - Julia Cisło klasa 2D
Pasowanie i Otrzęsiny Uczniów Klas Pierwszych
W dniu 10 października 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów Klas
Pierwszych połączone z tradycyjnymi Otrzęsinami. Dyrektor szkoły pan Janusz Kotarba, zwrócił się do
Pierwszoklasistów i oficjalnie powitał ich w gronie społeczności naszej szkoły. Były też konkursy
i zabawy przygotowane przez uczniów kl. 5d pod kierunkiem pań: Wiolety Pezdy i Laury Chorzępy,
przy współpracy z p. Pawłem Kolbem. Wszyscy świetnie się bawili i wspaniale rywalizowali
w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacji ogólnej spośród klas pierwszych, najwięcej punktów
zdobyła kasa IK! Gratulujemy! Nagłośnieniem zajął się Łukasz Zasowski z kl. 4A.
Spotkanie z policjantką
W dniu 10 października młodzież klas pierwszych wzięła udział w spotkaniu
z funkcjonariuszką służb mundurowych asp.Magdaleną Skulimowską. Uczniowie wysłuchali
prelekcji na temat odpowiedzialności karnej wśród nieletnich. Spotkanie zorganizowała pani
pedagog Agnieszka Wyzga.
10.000 euro dla naszej szkoły z projektu skill.ED
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu przy współpracy z Radą Rodziców, wygrał 10 tyś. euro w Międzynarodowym Konkursie Edukacyjnym Skill.ED 2023, organizowanym przez Fundację Kronospan. Jego II edycja objęła szkoły z całej Europy i USA. Uczestnicy zgłaszali projekty rozwoju szkolnictwa zawodowego w dowolnym obszarze, m.in.: wyposażenie laboratorium, zakup sprzętu dydaktycznego, zorganizowanie specjalistycznych zajęć, organizacja praktyk itp.
Projekt realizowany przez naszą szkołę w roku szkolnym 2023/2024, nosił nazwę „Wzbogacanie oferty edukacyjnej szkoły poprzez uruchomienie pracowni automatyki”. Celem projektu było podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez pozyskanie nowoczesnych stanowisk dydaktycznych.
Wygrana umożliwiła doposażenie i uruchomienie pracowni automatyki w stanowiska do nauki programowania sterowników PLC oraz przeprowadzania egzaminów zawodowych. W ramach projektu zakupiono zestawy komputerowe, a także materiały i urządzenia, dzięki którym zmontowano cztery aluminiowe tablice, stanowiska egzaminacyjne, służące do montażu układów automatyki.
Otrzymany grant w wysokości 10 000 euro, w całości sfinansował zakup 4 stanowisk edukacyjnych do nauki podstaw automatyki w zawodach: technik mechatronik, technik automatyk i technik elektronik. Dzięki temu w naszej pracowni mechatroniki jest możliwa nauka na wysoce nowoczesnym i zaawansowanym sprzęcie, a to z kolei zapewnia naszym uczniom świetne przygotowanie i czyni ich atrakcyjnymi specjalistami oraz praktykami na rynku pracy.
Dzień Szkolnej Pielęgniarki
W każdej szkole nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem uczniów czuwają panie pielęgniarki. O tym, jak bardzo potrzebna jest ich obecność, wie każdy z nas. To dzięki ich pracy szkoła może funkcjonować bezpiecznie i stabilnie, a uczniowie czują się zaopiekowani. Zakres tej pracy wydaje się jednak czasami mało doceniany, dlatego dziś, 7 października, w naszej szkole już po raz drugi Szkolne Koło Wolontariacko – Profilaktyczne „Pomocna Dłoń” zorganizowało obchody Dnia Szkolnej Pielęgniarki, którego najważniejszym momentem było wręczenie naszej Pani Pielęgniarce, Teresie Żeńczuk, kwiatów oraz pamiątkowego dyplomu, jako wyrazu szacunku dla Jej gorliwej pracy.
Z tej okazji pragniemy również przypomnieć wywiad jakiego rok temu udzieliła nam p. Teresa.
Uczniowie:
Dzień dobry p. Tereso, mamy do Pani kilka pytań. Dlaczego wybrała Pani ten zawód?
P. Teresa:
Jak człowiek jest młody i wybiera szkołę nie zawsze do końca wie czy będzie lubił to co robi czy nie, czy będzie w tym dobry. Ja powiem wam, że będąc małą dziewczynką już bandażowałam i robiłam opatrunki misiom i lalkom. Bardzo mnie to jakoś pociągało. Potem jak byłam troszkę starsza też w domu działałam, gdy ktoś się skaleczył i byłam chętna do udzielania mu pomocy. Wybierając szkołę, dopiero w niej zorientowałam się jak ten zawód dokładnie wygląda, tym bardziej, że chodziłam do 5-letniego Liceum Medycznego w Mielcu, gdzie w 3 klasie zaczyna się praktyka w szpitalu, podczas, której ma się kontakt z pacjentami. Ja bardzo te praktyki lubiłam, bardzo lubiłam tych chorych ludzi, zwłaszcza starszych, którym współczułam i jednocześnie sprawiało mi radość pomaganie im. Myślę, że w dalszym ciągu to lubię i bardzo lubię swoją pracę.
Uczniowie:
Jaka jest największa trudność w Pani pracy?
P. Teresa:
Nie mam żadnych trudności, bo ja moją pracę lubię wykonywać. Lubię młodzież z którą mam do czynienia, więc nie widzę żadnych trudności.
Uczniowie:
Jaka jest największa radość w Pani pracy?
P. Teresa: Jak przychodzicie do mnie i jestem w stanie wam pomóc, to bardzo mnie to cieszy. Lubię jak jest uśmiech na twarzy jako takie podziękowanie, że pomogłam i ktoś jest zadowolony.
Uczniowie:
Jakie są Pani marzenia jeśli chodzi o pracę w szkole?
P. Teresa: Jeśli chodzi o pracę w szkolę, to mam jedno marzenie, żebym była zdrowa, miała jeszcze siłę, żebym mogła przychodzić do szkoły pracować i pomagać mojej kochanej młodzieży, którą bardzo kocham i szanuję.
Uczniowie:
Bardzo dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.
P. Teresa: Dziękuję bardzo.