Szkoła okiem kamery

   


            Europejskie Słoneczne Dni już po raz trzeci zawitały do Mielca. W dniu 14 maja 2013 roku w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Instytut Energetyki Odnawialnej. Kampania społeczna organizowana jest w Polsce pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Regulacji Energetyki, Prezydenta Miasta Torunia i Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. Kampania organizowana jest jednocześnie,  w dziewiętnastu krajach europejskich pod generalnym patronatem The European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF). Praktycznie w całej Europie, wraz z początkiem maja organizowanych jest tysiące eventów nawiązujących swoją tematyką do energii Słońca.

             W bieżącej edycji uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w prelekcji pokazującej istotę funkcjonowania kolektorów i paneli słonecznych, konkursie tematycznym , na terenie szkoły rysowali murale obrazujące wykorzystanie energii słonecznej i wzięli udział w tworzeniu własnych haseł promujących ESD. Opiekunem młodzieży podczas spotkania była Marzanna Mazur - Witek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie następujących klas: 2f, 2g, 2e, 2c, 1a, 1c. Spotkanie podzielone było na kilka części. Rozpoczęło się od tworzenia murali na terenach szkoły. Zaangażowały się w to przede wszystkim dziewczęta. Jury zdecydowało, że za najlepszy mural wykonały uczennice klasy 2g Bernadetta Głodzik i Joanna Mroczek.


 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce drugie przypadło Dagmarze Głuch i Paulinie Leskiej, również z klasy 2g.


 

 

 

 

 

 

 

 

Trzecie miejsce zajęły uczennice z klasy 2f Patrycja Mierzwa i Kinga Sikora.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Kolejna część spotkania została poświecona omówieniu zasad pozyskiwania energii słonecznej. Prezentacja multimedialna omawiała m.in. szanse wykorzystania energii w Polsce, rodzaje kolektorów słonecznych, zasady lokalizacji kolektorów. Przedstawione zostały też współczynniki wykorzystywane przy planowaniu instalacji. Prezentacja stała się jednocześnie wstępem do konkursu. Wzięło w nim udział 15 osób. Najlepiej na pytania testowe odpowiadał Kamil Haracz z klasy 2c, zdobywając jednocześnie pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazł sie Piotr Kowal, również z klasy 2c. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Sudek, z klasy 2e. gratulujemy zwycięzcom.

            Ostatnim punktem programu była gra planszowa polegająca na zaproponowaniu sposobów reklamowania instalacji wykorzystujących energie słoneczną. Każda klasa wystawiała swoja reprezentację. Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy 1a Mateusz Jeniec i Witold Wyparło. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.