Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie od  8 marca 1910 roku. Jednak początków tego święta możemy doszukiwać się w starożytnym Rzymie. Właśnie tam na początku marca obchodzone były „Matronalia” w czasie, których mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. My co prawda nie obdarowywaliśmy się prezentami, ale spędziliśmy początek marca trochę naukowo i trochę rozrywkowo, o czym piszemy poniżej.

        Kolejny raz, 5 marca 2020 roku uczennice i uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu,  w ramach edukacji ekologicznej wzięli udział w spotkaniu „Ekologia dla Każdego”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, w pierwszej uczniowie należący do zespołu konkursowego „Elektro – Helios” podzielili się swoją wiedzą z zakresu fotowoltaiki, jak również przedstawili działania związane z udziałem w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na słońce”, który zorganizowała Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Przygotowaną prezentację multimedialną zgromadzonym przedstawili uczniowie klasy 3C – Szymon Posłuszny i Robert Rybak. Podsumowaniem prezentacji były kalambury, do których zostali zaproszeni uczennice i uczniowie zgromadzeni na auli szkolnej. Wszystkie losowane hasła dotyczyły fotowoltaiki, bądź też ogólnie pojętej ekologii.

       Druga część spotkania została zdominowana przez prezentacje misternie przygotowanych kreacji, do wykonania których wykorzystane zostały materiały pochodzące z recyklingu. Swoje autorskie projekty przedstawiły zespoły konkursowe. Poniżej podajemy miejsca zajęte w konkursie:

- I miejsce -  uczennice klasy 3D: Martyna Węglarz i Natalia Trela;

- II miejsce – uczennice klasy 1Bg: Faustyna Kozak i Oliwia Krzyżek;

- III miejsce – uczennice klasy 2E: Angelika Pieróg, Justyna Midura i Kinga Czachor.

Serdeczne podziękowania należą się dla:

- Jadwigi Duszkiewicz, Wioletty Moździerz, Agnieszki Frącz z klasy 2M;

- Julii Soboń, Wiktorii Motyka, Zuzanny Stachura, Gabrieli Pisarczyk z klasy 1D;

- Wiktorii Saneckiej i Natalii Tylutkiej z klasy 3D;

- Klaudii Hasek i Wiktorii Beltramini z klasy 3D;

- Kingi Turosz z klasy 3D;

- Oliwi Kołaczyk i Oliwi Misiewicz z klasy 1Bg;

- Patrycji Kiwior i Katarzyny Struzik z klasy 1Bg.

Wyniki ustaliło Jury w składzie: Joanna Szarek, Marcelina Kubat i Klaudia Dunaj – uczennice klasy 4E oraz Dawid Wilk – uczeń klasy 3C, pełniący jednocześnie rolę przewodniczącego Jury.  Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów! Dyplomy nagrodzonym wręczyła wicedyrektor szkoły - pani Elżbieta Bąk. Spotkanie prowadził uczeń klasy 3C Dawid Wilk, fotoreporterzy: Krzysztof Piecuch i Karol Wypasek również uczniowie klasy 3C, za muzykę odpowiadał uczeń klasy 4D -  Patryk Dąbrowski.

Organizatorkami konkursu były panie Marzanna Mazur – Witek i Iwona Żola. Nagrody w konkursie ufundowała pani Marzanna Mazur – Witek.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm