Dnia 3 marca 2020 r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajecia - warsztaty fryzjerskie pt. Loczki, koczki, warkoczyki - z wizytą u stylisty fryzur” dla dzieci z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Prowadząca zajęcia Pani Iwona Żola wraz z uczennicami klasy IIe i IIIe Technikum Usług Fryzjerskich zapoznały uczniów ze specyfiką pracy fryzjera i tajnikami stylizacji fryzur. Pokazały też jakich sprzętów używają w swojej codziennej pracy i nauce.

Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć i użyć podczas zajęć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się katalogi fryzur oraz palety farbowanych włosów. W ramach zajęć wszystkim chętnym ułożono fryzury, zapleciono warkoczyki, uczesano koki lub zakręcono loczki, w zależności od tego, czego zażyczył sobie mały klient czy klientka. Na zajęciach uczniowie wysłuchali utworów muzycznych prezentujących zawód fryzjera, brali udział w ćwiczeniach słuchowych „Co to za odgłosy?”, w ćwiczeniach ortofonicznych „U fryzjera”, w zabawie „Zgadnij, czego brakuje?”.  Podczas ćwiczeń praktycznych ,,czesali fryzury’’ na  główce fryzjerskiej, a na koniec wykonywali  projekty fryzur, które będą zdobiły szkolną gazetkę.

Radość dzieci z wykonanych projektów i nowych fryzur była ogromna, a wspaniała zabawa jeszcze większa.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm