Było to piękne wydarzenie, pełne emocji i wzruszeń. Dnia 19 grudnia 2019r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbył się III Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miał on formę konkursu, a jego ideę zawierało przesłanie „Śpiewajcie i grajcie mu......”. Pomysłodawczyniami uroczystości były panie: Iwona Żola i Małgorzata Byrska.

      Impreza miała bardzo uroczystą oprawę i charakter. Aula przybrała świąteczny wystrój. Piękne dekoracje i prezentacja multimedialna tworzyły wyjątkowy nastrój, podkreślający atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

     Występy uczestników przeplatane były krótkim montażem słownym, przygotowanym przez uczennice klasy IBg. Dziewczęta recytowały okolicznościowe wiersze, a przede wszystkim zebrani mogli wysłuchać kilku znanych i popularnych kolęd oraz pastorałek.

      Najważniejszym punktem programu był konkurs kolęd. Już kilka tygodni wcześniej w szkole pojawiły się informacje dotyczące Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogły wziąć udział całe klasy, zespoły lub soliści. Osoby chętne zgłaszały się do organizatorek imprezy. W konkursie uczestniczyli: Wiktoria Mikołajczyk z klasy IVD, Mikołaj Jeniec z klasy IIc, Alicja Krawiec z klasy  III M,  oraz  Klasy  IAg, IBg, II m, IIIc, I m ,

       Występy uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor Lidia Gereło – przewodniczący,  Panie: Dorota Targosz, Teresa Szczepańska oraz przedstawicielka  młodzieży -  Katarzyna  Mazur.

        Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodne utwory, a wśród nich m. in.: Gdy śliczna panna, Bóg się rodzi,  Przybieżeli do Betlejem,  Lulajże Jezuniu,,  Mario czy już wiesz, ,Gore gwiazda Jezusowi,  Gdy się Chrystus rodzi, Nadzieja.

       Każdy wykonawca nagradzany był gromkimi brawami przez zgromadzoną na auli publiczność. Wszystkie konkursowe występy prezentowały bardzo wysokim poziom i jury miało spore problemy z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych obradach ogłoszono werdykt:

I miejsce zajęła uczennica kl. IV D Wiktoria Mikołajczyk  oraz uczennice z klasy I Bg
II miejsce zajął  - Mikołaj Jeniec z IIC
III miejsce zajęła klasa IIIC

Ponadto jury przyznało Wyróżnienie dla klasy I Ag

        Po ogłoszeniu wyników, Dyrektor szkoły – Lidia Gereło wraz z  organizatorkami: Iwoną Żola i Małgorzatą Byrską, wręczyły nagrodzonym okolicznościowe dyplomy. Dyrekcja podziękowała za  wspaniałą inicjatywę, jaką byłą impreza przebiegająca pod hasłem „Śpiewajcie i grajcie mu.....”. Słowa podziękowania skierowała też pod adresem uczestników konkursu i młodzieży, która przygotowała imprezę. 

        Dziękujemy paniom: Iwonie Żoli, Małgorzacie Byrskiej za wyjątkową i doskonale zorganizowaną uroczystość. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękowania składamy też uczennicom klasy I Bg, które, przygotowały oprawę  artystyczną uroczystości i zadbały o wystrój sali.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm