1. Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki. W ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu od lat kształcimy specjalistów w tej profesji.   Podejmując naukę w naszej szkole staniecie się niezwykle konkurencyjni na dzisiejszym coraz trudniejszym rynku pracy. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej a co za tym idzie poszerzenie rynku pracy otwiera wspaniałe możliwości przed osobami uczącymi się zawodu fryzjera. Realizujemy język angielski jako język wiodący zaś drugi nauczany język to język niemiecki. Na zajęciach praktycznych, nasi uczniowie odkrywają swoje talenty, zdobywają  wiedzę, a także, co najważniejsze, rozwijają umiejętności nie tylko w zakresie fryzjerstwa, ale także kosmetyki pielęgnacyjnej i estetycznej. Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur,  wykonywania zabiegów koloryzacji włosów. Oprócz tego, uczniowie korzystają z najnowocześniejszego na rynku fryzjerskim, oprogramowania i sprzętu komputerowego do badania struktury włosa oraz  wykonywania projektów fryzur. Mają możliwość  podnoszenia  swoich  kompetencji w zakresie sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich.  Szkolą się, jak umiejętnie zarządzać zespołem oraz co bardzo ważne w zawodzie fryzjera,  podstaw komunikacji z klientem. A to wszystko pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie, bo warto uczyć się od najlepszych. 

2. Informacja dodatkowe:

Innowacja pedagogiczna „Kosmetyka pielęgnacyjna i estetyczna”

Ukończone kursy, szkolenia i warsztaty z zakresu:  Trychologia u fryzjera,  Koloryzacja włosów, Strzyżenia włosów damskich, Nowoczesne stylizacje włosów , Stylizacja i wizaż, Stylizacja Paznokci, Henna, Makijaż

3. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

Nauka w Technikum Usług Fryzjerskich obejmuje dwie kwalifikacje tj.
         AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
- Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
- Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie
- Zmiana koloru włosów
          A.26. Projektowanie fryzur
- Wykonywanie projektów fryzur
- Stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji
- Możliwość podjęcia pracy zawodowej

4. Sylwetka absolwenta (co uzyskuje uczeń kończąc szkołę w danym zawodzie, dodatkowe uprawnienia, które może uzyskać w szkole)

To kierunek umożliwiający zdobycie pełnej wiedzy z dziedziny szeroko pojętego fryzjerstwa Absolwent kończący szkołę w zawodzie Technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

- wykonywania zabiegów fryzjerskich: strzyżenia, koloryzacji, ondulacji i stylizacji włosów, pielęgnacji włosów, przedłużania i zagęszczania włosów

- doradztwo w zakresie doboru fryzury i stylizacji oraz projektowania fryzur

- wykonywanie analizy kolorystycznej i oraz wyglądu klienta

- wykonywanie rysunku i projektów fryzur

- sporządzenie portfolio fryzur

- doradztwo w zakresie doboru formy i stylizacji fryzury

- doradztwo w zakresie doboru preparatów fryzjerskich

- sprzedaż i eksponowania artykułów fryzjerskich

- zarządzanie zespołem i prowadzenia salonu fryzjerskiego

Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych salonach fryzjerskich. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Nauka trwa 5 lat i obejmuje uzyskanie 2 kwalifikacji: wykonywanie zabiegów fryzjerskich

i projektowanie fryzur. Zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnej pracowni oraz podczas

praktyk zawodowych w salonach fryzjerskich. Po ukończeniu szkoły uczeń otrzymuje: świadectwo ukończenia technikum (druk MEN) , dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe (po zdaniu egzaminu zawodowego) , świadectwo dojrzałości (po zdaniu egzaminu maturalnego)

5. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w:

Z zatrudnieniem  nie ma kłopotu. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie jest stałe. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych Salonach Fryzjerskich  czy też Fryzjersko - Kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych, a także miejsca, gdzie potrzebny jest stylista czyli teatry, telewizja, studia fotograficzne.
W zawodzie niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.

6. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Szkoła podejmująca kształcenie w zawodzie technik usług fryzjerskich posiada pracownię fryzjerską, wyposażoną w 7 stanowisk fryzjerskich, sprzęt fryzjerski, aparaty, narzędzia, przybory i akcesoria fryzjerskie, stanowisko komputerowe, bieliznę, tv

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 69 dni
   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm