Uczniowie-kadeci klasy 1A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z mieleckiego Elektryka wraz z nauczycielami (Roman Gruszecki i Roman Zboch) w dniu 06 grudnia 2017 r., w dębickim Ratuszu spotkali się z Ppłk Rolandem Waszkowiakiem – dowódcą dębickiego 33 Batalionu Piechoty Lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzącego w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej (3 PBOT). Kadeci wysłuchali wykładu o  WOT będącym piątym, samodzielnym rodzajem sił zbrojnych. Dowiedzieli się, że pierwszeństwo w powołaniu do Terytorialnej Służby Wojskowej będą mieli m.in. absolwenci szkół realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne edukacji dla bezpieczeństwa i uczniowie klas wojskowych. Misją brygady będzie obrona oraz wspieranie lokalnej społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem uczniów do wstąpienia w szeregi WOT (po skończeniu 18 lat) i wręczeniem przez uczniów panu pułkownikowi, pamiątkowej publikacji z okazji 50-lecia Technikum Elektrycznego w Mielcu.

                                                                        Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 146 dni
   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm