W dniu 15 września 2021r. uczniowie kl. 3A i 3AG  wyjechali na wycieczkę do   Bielska-Białej, na branżowe Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie „ENERGETAB”.  Są to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego.                       

Uczniowie uczestniczyli w targach w ramach projektu unijnego „Mielec stawia na zawodowców 2”, który jest realizowany przez naszą szkołę we współpracy z CKPiDN w Mielcu.

Podczas zwiedzania ekspozycji, uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi urządzeniami w dziedzinach: przesyłu, dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej i cieplnej, wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej. Opiekunami wycieczki byli: p. Paweł Kolb, p. Dorota Targosz i p. Andrzej Kozak..

W dniach 8-10 września 2021r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole tradycyjną „Giełdę używanych podręczników.

Jak co roku, cieszyła się ona sporym zainteresowaniem uczniów i absolwentów.

            W dniu 28.09.2021 r. na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbyły się rejonowe zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Drużyna chłopców Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego zajęła piąte miejsce, a drużyna dziewcząt ukończyła rywalizacje na miejscu szóstym.

Opiekunami drużyny byli pan Hubert Kardyś i Paweł Jajko.

W dniu 17 września 2021r. uczniowie kl. 1A i 1C, pod opieką Wychowawców i Pani Pedagog, uczestniczyli w ognisku integracyjnym w Zajeździe „Ostoja Słowianka” w Brzyściu.

Pomimo deszczowej pogody, młodzież bardzo dobrze bawiła się i integrowała podczas zabaw przygotowanych przez Panią Pedagog oraz quizów wiedzy o szkole , patronie szkoły  oraz konkursu znajomości języka angielskiego.

      W dniu 29.09.2021r w Zespole Szkół im. prof.  J. Groszkowskiego  odbył się szkolny etap IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są : Fundacja  „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Patronat sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej i kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. W pierwszym etapie IX Dyktanda Niepodległościowego  naszą szkołę reprezentowali: kl.3Cg-Szymon Piłat, Patryk Jaworski, kl.IV A-Katarzyna Jamróz, Kamil Obara, Stanisław  Mysor, Filip Zieliński, Jakub Sikora, kl.IV E- Jakub Ciemięga, Andżelika Pieróg, Katarzyna Mazur, Wiktoria Mendrygał, Justyna Midura, kl.II A- Gabriel Jemioło, Igor Tyksiński, Kamil Gondek,  Jakub Guła, kl.I C- Dominik Kudła, Kamil Dymek, Bartosz Noga. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: p.Marta Stachura i p. Halina Bednarz.

     W ostatnich dniach września uczniowie klasy 3 E LO o profilu sportowym wzięli udział w wyjeździe do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny jest wstrząsającym miejscem pamięci dokumentującym hitlerowskie zbrodnie dokonane głównie na Żydach, Polakach, Romach i jeńcach radzieckich podczas II wojny światowej. W towarzystwie przewodników uczniowie poznali dramatyczne fakty dotyczące funkcjonowania potwornej fabryki śmierci: od brutalnej selekcji na rampie, przez bloki „kanady” aż po piece krematorium. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również wartownię, okrytą ponurą sławą bramę główną oraz ocalałe baraki w Brzezince. W drodze powrotnej młodzież zatrzymała się w Krakowie, aby zwiedzić zabytki Starego Miasta.

 

 

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.