Filmowa lekcja historii dla uczniów Elektryka

        W dniu 18 września 2018r. młodzież ZS im. prof. J. Groszkowskiego wzięła udział w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który wyświetlono dla nas w kinie Galaktyka.

        „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który  powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostką – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W dniu 7 listopada 2018r w naszej szkole odbyła się akademia nawiązująca do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - Śpiewanki patriotyczne –„Ta, co nie zginęła”. W rolę konferansjera wcielił się uczeń klasy II K – Ignacy Skiba. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły- pan Janusz Kotarba. W swoim przemówieniu nawiązał do obchodzonych w tym roku uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, wspomniał czym jest patriotyzm. Następnie uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Występ rozpoczął uczeń  klasy II C- Robert Rybak, który zagrał na akordeonie wiązankę pieśni patriotycznych. Uczennice klasy IV E- Patrycja Deszcz, Dominika Twaróg i Laura Leśniak zaśpiewały pieśń „Ojczyzno ma”. Z kolei Ignacy Skiba przy akompaniamencie klarnetu, na którym grał Bartek Sypek z klasy I A, zaprezentował pieśń „Polskie kwiaty” .

W związku z 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczynamy cotygodniową audycję pt” Drogi do wolności.” Chcemy przybliżyć Wam drogi Polaków do 11 listopada i wskrzeszenia Polski po 123 latach zaborów.

Co tydzień do  Narodowego Święta Niepodległości  będziemy prezentować Wam krótkie kroniki historyczne.

 

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy w całej Polsce 100-lecie odzyskania Niepodległości. W Mielcu ta wyjątkowa rocznica rozpoczęła się oczywiście od mszy świętej w Bazylice Świętego Mateusza na Starówce. Kazanie  z tej okazji wygłosił ks. Prałat Janusz Paciorek z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Wezwał w niej do jedności narodu ponad podziałami,  w obronie wartości niepodległościowych. Wspomniał o dwóch bohaterach z wielu, którzy oddali życie za ojczyznę: komendancie Legionów Józefie Hallerze i księdzu Jerzym Popiełuszko.

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3213931
   

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm