Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 

W przededniu Dnia Niepodległości, w sobotę 10.11.2018 r. tradycyjnie w Pałacyku Oborskich na mieleckiej starówce odbyły się Śpiewanki Patriotyczne.
Wyjątkowe w tym roku śpiewanki zakończyły pierwszy dzień uroczystości związanych ze świętowaniem 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziły one rekordową liczbę chętnych, którzy przyszli chcąc wspólnie zaśpiewać 100 patriotycznych pieśni. Było to spotkanie pokoleń, od najstarszych do najmłodszych mielczan począwszy. Wśród nich tradycyjnie byli uczniowie klasy 2A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z mieleckiego Elektryka ( z wychowawcą Romanem Gruszeckim) oraz nauczycielka języka polskiego pani Anna Bajor i Dyrektor szkoły pan Janusz Kotarba.
Tekst i zdjęcia: Roman Gruszecki

Rzadko na moich wargach…najdroższy wyraz: Ojczyzna”

        W dniu 6 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej ZS nastąpił finał konkursu na wiersz o tematyce patriotycznej, który został ogłoszony wiosną 2018r., aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorkami konkursu były panie: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz i Dorota Targosz. Do finału zakwalifikowano 16 utworów. Ich autorzy to: Katarzyna Jamróz z kl.2a, Jakub Płaza z kl.1e, Karol Tomczyk z kl.1a, Seweryn Nędza z kl.1e, Krzysztof Piecuch i Karol Wypasek z kl.2c, Kacper Wójcik z kl.1a, Grzegorz Czachor z kl. 2c, Jakub Ciemięga z kl.1e, Agnieszka Grzyb z kl.1e, Filip Idzik z kl.4b, Maciej Kłoda i Paweł Łaz z kl.2e, Daniel Machaj z kl.1e, Krystian Wieczerzak z kl.1a, Krystian Czepiel z kl. 1a, Mateusz Tokarz z kl.1a oraz Paweł Witek uczeń kl.8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. Podczas konkursu wiersze prezentowali autorzy oraz uczennice kl.3m: Kinga Krępa i Karolina Soja.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim na wiersz o tematyce patriotycznej.

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 17 kwietnia w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia  z okazji  rocznicy posadzenia w ogrodzie szkolnym w 1932 roku  Dębu Józefa Piłsudskiego. Młodzież w czasie akademii przypomniała także o wmurowaniu w tym samym roku  w ścianę budynku medalionu Józefa Piłsudskiego, zrekonstruowanego w 1994 roku.

Nie zapomniano także o tablicach pamiątkowych, które do dziś przypominają o udziale  absolwentów i uczniów tej szkoły w walkach niepodległościowych naszej ojczyzny.

W 2018 roku nasza szkoła, podobnie jak wiele instytucji w całym kraju, włącza się w obchody 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Kalendarz wydarzeń:

Filmowa lekcja historii dla uczniów Elektryka

        W dniu 18 września 2018r. młodzież ZS im. prof. J. Groszkowskiego wzięła udział w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który wyświetlono dla nas w kinie Galaktyka.

        „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który  powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostką – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.