Szkolenie nauczycieli w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu

W dniu 20 lutego 2016 r. , w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyło się pilotażowe szkolenie metodyczne dla 33 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych (spośród 160 zgłoszonych z całej Polski), z zakresu przygotowania fizycznego kandydatów do służby w Jednostce Wojskowej Komandosów.

         W 68 rocznicę śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb” , w miejscu pochówku (na śmietniku byłej Komendy Powiatowej MO w Mielcu), klasa 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) złożyła hołd pomordowanym bohaterom. Kadet prymus Klaudia Kotwica przeczytała życiorys Wojciecha Lisa. Uczniowie zapalili biało-czerwone znicze i minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych Żołnierzy Niezłomnych.

         W siedzibie głównej Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, dawniej Pałacyku Oborskich odbywają się czwartkowe lekcje śpiewu. Dzięki uprzejmości dyrektora Jerzego Skrzypczaka, klasa 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu, co tydzień pobiera tam lekcje śpiewu od pana Józefa Witka (akordeon) – nauczyciela muzyki, radnego, od wielu lat opisującego historię Mielca. Uczniowie-kadeci po lekcjach w szkole, gromadzą się tam i śpiewają pieśni patriotyczne z czasów powstań narodowych, bojów Legionów Polskich, czasów II RP oraz II wojny światowej.

 

                                                                                           Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki.

z udziałem kadetów z klasy wojskowej

         Sekcja Ratowników Drogowych PZM Automobilklubu Mieleckiego w dniu 27 listopada 2015 roku, w obiektach Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych zorganizowała V Olimpiadę Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Mieleckiego. Głównym celem organizowanej Olimpiady to propagowanie, popularyzacja wiedzy, doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

         W środę 18 listopada 2015 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Wśród 221 uczniów, którzy dostąpili tego zaszczytu jest Klaudia Kotwica uczennica klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

z udziałem Kadetów mieleckiego Elektryka

          Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielcu od wielu lat mają charakter uroczysty i podniosły. Co roku w ich trakcie oficjalnie reprezentowane są stowarzyszenia, instytucje miejskie, urzędy, służby mundurowe, szkoły i przedszkola oraz partie polityczne. Wśród uczestników tegorocznych obchodów znaleźli się uczniowie klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim oraz Strzelcy Związku Strzeleckiego im. gen. W. Sikorskiego w Mielcu z dowódcą Łukaszem Przybyło. Po uroczystej mszy świętej, która odbyła się w Bazylice Św. Mateusza, zebrani w liczbie kilkuset osób ruszyli w pochodzie ulicą Mickiewicza. Przemarsz zakończył się pod pomnikiem Wolności. Tam delegacje złożyły wieńce i kwiaty. Przy pomniku tradycyjnie wartę pełnili harcerze ZHP, a w tym roku dołączyli Strzelcy, wśród których większość to uczniowie klas wojskowych mieleckiego Elektryka.

                                                                                       Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm