z udziałem Kadetów mieleckiego Elektryka

          Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielcu od wielu lat mają charakter uroczysty i podniosły. Co roku w ich trakcie oficjalnie reprezentowane są stowarzyszenia, instytucje miejskie, urzędy, służby mundurowe, szkoły i przedszkola oraz partie polityczne. Wśród uczestników tegorocznych obchodów znaleźli się uczniowie klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim oraz Strzelcy Związku Strzeleckiego im. gen. W. Sikorskiego w Mielcu z dowódcą Łukaszem Przybyło. Po uroczystej mszy świętej, która odbyła się w Bazylice Św. Mateusza, zebrani w liczbie kilkuset osób ruszyli w pochodzie ulicą Mickiewicza. Przemarsz zakończył się pod pomnikiem Wolności. Tam delegacje złożyły wieńce i kwiaty. Przy pomniku tradycyjnie wartę pełnili harcerze ZHP, a w tym roku dołączyli Strzelcy, wśród których większość to uczniowie klas wojskowych mieleckiego Elektryka.

                                                                                       Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

         W Wigilię Święta Niepodległości , w Sali Pałacyku Oborskich już po raz dziesiąty, odbyły się śpiewanki historyczne. Wśród wielu uczestników, ze Starostą Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Tymułą i Wicestarostą Marią Napieracz, byli również uczniowie-kadeci klasy 3A technikum elektronicznego z mieleckiego Elektryka, z wychowawcą Romanem Gruszeckim oraz nauczycielką panią Beatą Gruszecką.

z udziałem strzelców i kadetów z Elektryka

         9 listopada 2015r. w Mielcu, przy ul. Kilińskiego 28, w ramach obchodów Święta Niepodległości, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy memoratywnej Stanisława Krempy – mielczanina, skauta, strzelca, legionisty, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej, pedagoga.

z udziałem klasy wojskowej z Elektryka

          Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielcu, jak co roku, rozpoczęły się Dyktandem Niepodległościowym, które zorganizowano w Samorządowym Centrum Kultury, w dniu 8.11.2015r.

 

         Klasa 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym z Elektryka wraz z wychowawcą Romanem Gruszeckim i księdzem Stanisławem Olszakiem, w dniach 22-23 października 2015 r. przebywała w Beskidzie Sądeckim. Celem ich pobytu, było uczczenie w oryginalny sposób 37 rocznicy wyboru krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża, który przybrał imię Jan Paweł II.

z udziałem klasy wojskowej z Elektryka

         W związku z obchodami Dni Papieskich w Mielcu, dnia 16.10.2015 r. w kościele MBNP parafia Mielec – Osiedle odbyły się uroczystości upamiętniające 37 rocznicę wyboru krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża, który przybrał imię Jan Paweł II. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku – jak stwierdzono w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając u źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm