W niedzielę 28 lutego 2016 r. odbyły się uroczystości kończące mieleckie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaczęły się od mszy świętej w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza na mieleckiej starówce, a następnie odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przeszedł ulicami miasta. Wśród uczestników była Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Grupy Rekonstrukcyjno Historyczne, pluton Strzelca, Mielecka Orkiestra Dęta, harcerze, członkowie stowarzyszeń patriotycznych, samorządowcy, politycy, mielczanie z Biało- Czerwonymi flagami, Poczty Sztandarowe Szkół mieleckich i instytucji. Wśród nich byli też uczniowie klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. W mieleckim marszu udział wzięli również żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, których obecność wzbudziła duże zainteresowanie mielczan.

Szkolenie nauczycieli w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu

W dniu 20 lutego 2016 r. , w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyło się pilotażowe szkolenie metodyczne dla 33 nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych (spośród 160 zgłoszonych z całej Polski), z zakresu przygotowania fizycznego kandydatów do służby w Jednostce Wojskowej Komandosów.

         W 68 rocznicę śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb” , w miejscu pochówku (na śmietniku byłej Komendy Powiatowej MO w Mielcu), klasa 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) złożyła hołd pomordowanym bohaterom. Kadet prymus Klaudia Kotwica przeczytała życiorys Wojciecha Lisa. Uczniowie zapalili biało-czerwone znicze i minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych Żołnierzy Niezłomnych.

         W siedzibie głównej Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, dawniej Pałacyku Oborskich odbywają się czwartkowe lekcje śpiewu. Dzięki uprzejmości dyrektora Jerzego Skrzypczaka, klasa 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym (z wychowawcą Romanem Gruszeckim) w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu, co tydzień pobiera tam lekcje śpiewu od pana Józefa Witka (akordeon) – nauczyciela muzyki, radnego, od wielu lat opisującego historię Mielca. Uczniowie-kadeci po lekcjach w szkole, gromadzą się tam i śpiewają pieśni patriotyczne z czasów powstań narodowych, bojów Legionów Polskich, czasów II RP oraz II wojny światowej.

 

                                                                                           Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki.

z udziałem kadetów z klasy wojskowej

         Sekcja Ratowników Drogowych PZM Automobilklubu Mieleckiego w dniu 27 listopada 2015 roku, w obiektach Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Technicznych zorganizowała V Olimpiadę Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Mieleckiego. Głównym celem organizowanej Olimpiady to propagowanie, popularyzacja wiedzy, doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

         W środę 18 listopada 2015 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Wśród 221 uczniów, którzy dostąpili tego zaszczytu jest Klaudia Kotwica uczennica klasy 3A technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm