Przedświąteczne dni w  naszej szkole umiliło przedstawienie jasełek.  Uczniowie klasy IIF, uczeń klasy IIIF oraz uczeń klasy IVF pod opieką Iwony Żoli, Elżbiety Bąk, Eweliny Jaroń – Miotły, dnia 16 grudnia, wystawili Jasełka, których scenariusz odbiegał nieco od tradycyjnego przedstawienia.

17 września 2016r. na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu odbyła się uroczystość upamiętniająca 77-rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę oraz wspomnienie tych Rodaków, którzy zostali zesłani na Syberię.

      Środowiskowy Dom Samopomocy – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Mielcu, w dniu 22.06.2016 r. w ogrodach swojej siedziby przy ulicy Wojsławskiej, zorganizował Piknik Rodzinny ,,Przyjedź mamo na przysięgę”.

     W dniu 21.05.2016r w Jednostce Wojskowej Komandosów ,,Cisi i skuteczni” w Lublińcu odbyło się drugie szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów, w ramach  kontynuacji programu szkolenia w procesie przygotowania potencjalnych kandydatów do służby w Jednostce. Ma to związek z powstaniem w JWK w Lublińcu, Ośrodka Szkolenia dla 30 najlepszych kandydatów na komandosów. Wśród 11 uczestników z całej Polski (po raz drugi) był Roman Gruszecki, nauczyciel i wychowawca klasy technikum elektronicznego o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. Osobami prowadzącymi byli instruktorzy JWK w Lublińcu oraz pracownicy AWF w Katowicach. Tematyka szkolenia obejmowała przebieg kwalifikacji do Ośrodka Szkolenia, zapoznanie z przebiegiem egzaminu sprawności fizycznej oraz metody kształtowania sprawności fizycznej ucznia w szkole średniej jako proces przygotowania kandydata do służby w JWK.

                                                                                                                 Roman Gruszecki

          3 maja 2016 roku obchodzona była 225 rocznica uchwalenia polskiej Konstytucji. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Obchody w Mielcu rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej na Starówce, odprawionej w intencji Ojczyzny, skąd świętujący uczestnicy  przemaszerowali pod Pomnik Wolności. W uroczystościach uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym delegacje szkół, klubów sportowych, samorządów i instytucji. Wśród nich byli również kadeci klasy 3A technikum elektronicznego z Elektryka, z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim oraz Strzelcy Jednostki Strzeleckiej 2093  im. Józefa Piłsudskiego w Mielcu z mjr Leszkiem Bąkiem. Delegacja klasy wojskowej z Dyrektorem Zespołu Szkół Zbigniewem Witkiem, pod pomnikiem złożyła wiązankę biało -czerwonych kwiatów. Uroczystości zakończyła parada sztandarów.

                                                                                          Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

          W dniach 11-15 kwietnia 2016 roku na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyło się ogólnopolskie, pilotażowe szkolenie instruktorsko-metodyczne dla nauczycieli prowadzących przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa i uczących w klasach o profilu wojskowym. Organizatorem szkolenia był Departament Komunikacji Społecznej MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wśród 50-ciu uczestników szkolenia  z całego kraju był Roman Gruszecki- nauczyciel w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm