W bieżącym roku przypada 99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795-1918). W przededniu Święta Niepodległości 10.11.2017 r., tradycyjnie jak co roku w Pałacyku Oborskich odbyły się muzyczne Śpiewanki Patriotyczne. Spotkania te są okazją do wspólnego zaśpiewania piosenek doskonale wszystkim znanych, ale także do nauki pieśni tych nieco zapomnianych. Wigilia Święta Niepodległości  w tym roku zgromadziła wielu mielczan (wśród nich byli zaproszeni kadeci z klasy 1A technikum elektronicznego z wychowawcą klasy Romanem Gruszeckim). Uczestnicy  śpiewając korzystali z nowo wydanego śpiewnika ,,Śpiewajmy o Polsce -sto pieśni i piosenek na stulecie odzyskania niepodległości Polski” opracowanego przez  Józefa Witka, na przyszłoroczne obchody 100-lecia. Wręczono również Pieczęci Zasług Obywatelskich (za zasługi dla ziemi mieleckiej).W tym roku Pieczęć pośmiertnie przyznano  prof. Władysławowi  Szaferowi , drugi odebrał osobiście konstruktor lotniczy Józef Oleksiak.

                                                                                                  Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

           Uczniowie klasy 1A technikum elektronicznego o profilu wojskowym i klasy 1E technikum teleinformatycznego w dniu 29.09.2017 r. przebywali w Centrum Nauki Kopernik, które inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.  Wizyta podzielona została na dwie części. W pierwszej uczniowie mogli swobodnie wybierać kierunek i sposób zwiedzania wystawy. W drugiej części wzięli udział w zaplanowanych zajęciach laboratoryjnych: fizycznych, chemicznych i robotycznych. Po zakończonym pobycie w Koperniku widać i słychać było zadowolenie, rozbudzoną wśród uczniów ciekawość. Oby trwała ona jak najdłużej i przyniosła spodziewane efekty edukacyjne!  Uczniowie w Warszawie  przebywali ze swoimi wychowawcami: Agnieszką Kusek – 1E, Romanem Gruszeckim – 1A i Hubertem Kardysiem.

17 września 2017r. na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu odbyła się uroczystość upamiętniająca 78- rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę oraz wspomnienie tych Rodaków, którzy zostali zesłani na Syberię.

Tradycyjnie, jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kaplicy na Cmentarzu. W kazaniu ks. Stanisław Składzień – proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej przypomniał setki tysięcy Rodaków represjonowanych, mordowanych i zesłanych na Syberię w latach wojennych i czasach komunizmu – dlatego, że byli Polakami, Polskimi patriotami. Podkreślił, że wśród prześladowanych
i mordowanych byli też księża i zakonnice.

W dniach 29.05. – 02.06. br., w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyła się 4. edycja szkolenia instruktorsko – metodycznego dla nauczycieli klas wojskowych z całej Polski. Organizatorem cyklu szkoleń jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej  oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

        12 maja 2017 r. Jednostka Wojskowa Komandosów ,,Cisi i skuteczni” z Lublińca obchodziła swoje święto. O godzinie 10.00. odbyła się uroczysta  msza święta w Kościele Garnizonowym, w intencji żołnierzy i ich rodzin oraz poległych w służbie ojczyzny. Uroczystości w JWK 4101, zaliczanej  do najlepszych na świecie jednostek specjalnych rozpoczęły się w samo południe. Zebranych powitał dowódca JWK ppłk Michał Strzelecki. Podczas uroczystego apelu żołnierze odebrali  wyróżnienia, m.in. Wojskowy Krzyż za Zasługi z Mieczami, Gwiazdę Afganistanu, Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz medale za zasługi dla obronności kraju. Żołnierze JWK służyli w Macedonii, Pakistanie, Kongo, walczyli w Iraku i Afganistanie. Wykonywali operacje najwyższego ryzyka: zatrzymywali groźnych przestępców, uwalniali zakładników, likwidowali składy broni. ,,Cisi i skuteczni” to komandosi bez twarzy, bez tożsamości dla społeczeństwa na okres pełnienia służby.

      W sobotę 22 kwietnia 2017 roku w Chorzelowie k/Mielca, Ochotnicza Straż Pożarna przeprowadziła akcję poboru krwi. Specjalnie na tę okazję przyjechał autobus krwiodawstwa z RCKK w Rzeszowie, w którym pobierano ten cenny dar życia od zgłaszających się tam osób. Wśród nich byli lokalni mieszkańcy, Strażacy i przyjezdni.  W całodziennej akcji oddania krwi udział wzięli również kadeci klas wojskowych z mieleckiego Elektryka, którzy również oddali krew: Adrian Kopacz, Patryk Olszewski, Tomasz Siębor, Dawid Strzelczyk  i Roman Gruszecki  - wychowawca klasy 4A technikum elektronicznego oraz Patryk Pasela z klasy 3A. W akcji oddania krwi udział wzięło 55 dawców, a krew pełną – 450 ml oddało 41 (wśród nich uczniowie i nauczyciel z Elektryka).

Tekst: Roman Gruszecki

"
   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm