Szkoła okiem kamery

   

 

Jesteśmy społeczeństwem, które kupuje stanowczo za dużo. Kolorowy świat reklamy zachęca nas do ciągłej konsumpcji. Ale czy nam tak naprawdę potrzeba tych wszystkich nowych rzeczy? Zastanówmy się przez chwilę.

  

 

       "Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy na całym świecie. Do Polski ideę „sprzątania świata” sprowadziła Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia i Fundacji „Sprzątanie Świata-Polska”.

 


ZS im. prof. Janusza Groszkowskiego otrzymał certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej

 

Zaszczytne wyróżnienie przyznano mieleckiej szkole podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 września w Krakowie.


Uczeń klasy 2c Daniel Lazur wziął udział w III ogólnopolskim konkursie energetycznym. Został jego laureatem zdobywając trzecie miejsce. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie. Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski, która w momencie ogłoszenia wyników (maj 2011) będzie mieć ukończone 17 lat i nie przekroczy 25 roku życia.

Dnia 9 maja 2011r. odbyła się w naszej szkole akcja „Słoneczne Dni”. Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach rządowego planu działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych i promocji energetyki słonecznej, pod patronatem Ministra Gospodarki i Ministra Środowiska, przy współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej.

Rozpoczęliśmy prezentacją „Jak można wykorzystać energię Słońca” przedstawioną przez uczniów klasy IIc Kamila Litwina i Michała Bożka, po której głos zabrali zaproszeni  goście. Pan Stanisław Furman przedstawiciel firmy ACV, zajmującej się produkcją urządzeń ciepłej wody i systemów grzewczych przedstawił ciekawą prezentację na temat systemów solarnych, których elementy można było zobaczyć i dotknąć. Pan Wiesław Śpiewak przedstawił możliwości instalacji  i indywidualny sposób ich doboru do potrzeb klienta i odpowiedział na zadawane pytania. W drugiej części spotkania uczniowie klasy IIe Mateusz Bąk i Łukasz Biskup przedstawili prezentację na temat efektu cieplarnianego. Wydarzenie ozdabiały prace konkursowe uczniów naszej szkoły zawodowej na temat energii słonecznej.

Dziękujemy klasie IIc za przygotowanie sali,  Dominikowi Groblickiemu i Dominikowi Suchemu za opiekę nad sprzętem, a także Mateuszowi Kuśnierzowi i Damianowi Kurzawie.

Wydarzenie zorganizowały, przygotowały uczniów i czuwały nad całością p. Beata Gruszecka i p. Natalia Kolin.

Zapraszamy do udziału w „Słonecznych dniach” organizowanych w naszej szkole 9 maja2011r. Spotkanie odbędzie się na auli szkolnej o godzinie 10.00.

W związku z wprowadzonym przez rząd Krajowym Planem Działania na rzecz energii ze źródeł odnawialnych, istnieje ciągła potrzeba promocji energetyki słonecznej, świadczą też o tym badania opinii publicznej – tylko 3 % Polaków stosuje w swoich gospodarstwach technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ze względu na swoją rozproszoną naturę i lokalny charakter (korzystanie z energii Słońca odbywa się najbliżej  odbiorcy końcowego) promocja energii słonecznej wymaga rozproszonych działań informacyjnych, edukacyjnych i marketingowych i nie powinna być realizowana tylko ze szczebla centralnego. Służą temu Europejskie Słoneczne Dni (ESD) www.slonecznedni.pl , objęte honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Środowiska.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.