Szkoła okiem kamery

   

             Ostatni rok według specjalistów uważany jest za najcieplejszy od wielu lat, a co za tym idzie możemy przypuszczać, że rzeczywiście następuje zmiana klimatu. Warto jest zwracać uwagę na środowisko, w którym żyjemy. "Ziemi nie odziedziczyliśmy po swoich przodkach, ale pożyczyliśmy ją od swoich dzieci", taka sentencja jest hasłem przewodnim wielu organizacji ekologicznych.


            W dniu 8 marca 2016 roku w godzinach od 10:45 do 13:15 na auli szkolnej odbędzie się spotkanie "Ekologia dla każdego". Program spotkania obejmuje quizy przyrodnicze, prezentację pani Barbary Tutro pod tytułem "Być kobietą", kalambury i przygotowany przez uczennice pokaz mody ekologicznej.

W spotkaniu udział wezmą uczennice klas 1E, 1M, 2C i 3M. Opiekunami uczennic będą nauczyciele uczący w tym czasie w/w klasach Beata Gruszecka, Leszek Łanucha, Iwona Żola, Roman Zboch, Ewa Bożek, Paweł Mrozik, Renata Król, Marzena Roczniak, Marta Stachura, Marek Szwaja i Roman Gruszecki.

W tym czasie dostępne będą sale:

- lekcja 5: 50, 24, 35

- lekcja 6: 26, 35, 57, 4

- lekcja 7: 2

            Pierwsze oznaki wiosny już pojawiły się w przyrodzie i to jest doskonały moment aby porozmawiać o ekologii. Istotne jest żeby przekonywać po raz kolejny młodych ludzi do zrównoważonego funkcjonowania w środowisku. Pewnie wielokrotnie słyszeli o oszczędzaniu energii, recyklingu, GMO i innych bardzo ważnych rzeczach.

 

W dniu 5 marca 2015 roku odbędzie się kolejna edycja "Ekologii dla Każdego". W tym roku postawimy na ochronę przyrody i dobrą zabawę. W trakcie spotkania przewidziane są quizy, ciekawe pytania i kalambury przyrodnicze. Na koniec odbędzie się pokaz mody. Stroje zostały przygotowane z materiałów recyklingowych. W spotkaniu wezmą udział klasy 1c (grupa I), 1m, 2e (grupa fryzjerska), 1d (grupa I) i 2m. Opiekę nad spotkaniem objęły Marzanna Mazur - Witek, Iwona Żola, Marzena Roczniak i Teresa Szczepańska.

W tym dniu zostaną rozdane nagrody dla uczennicy i ucznia, którzy przynieśli najwięcej plastikowych nakrętek.

                 W ramach Projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców" w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbyły się trzy edycje zajęć poszerzających wiedzę i umiejętności z kartografii. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów technikum elektronicznego o profilu wojskowym. W programie zajęć uczniowie poznawali możliwości dostępnych Geoportali, na których mogli odnaleźć między innymi własne miejsce zamieszkania. Korzystali również z narzędzi do nich podłączonych, za pomocą których dokonywali pomiarów dostarczonych map satelitarnych.

      Mielecki elektryk po raz kolejny został uhonorowany międzynarodowym certyfikatem Zielonej Flagi. Nagrodę wręczono 29 września, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury. Zespół Szkół reprezentowała nauczycielka geografii, Marzanna Mazur-Witek, koordynatorka wielu projektów ekologicznych.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.