Szkoła okiem kamery

   

        Już po raz szósty w Mielcu, w dniach 08-09 maja, został zorganizowany Festiwal Nauki, którego w tym roku motywem przewodnim był Leonardo da Vinci – wybitny artysta i genialny wizjoner. W Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w pierwszym dniu festiwalu odbyły się pokazy, warsztaty, wykłady i konferencje.

Głównym celem Festiwalu było rozwijanie szkół mieleckich, zainteresowanie nauką, rozbudzanie kreatywności i pomysłowości. Uczestniczyli w nich uczniowie mieleckich szkół podstawowych i gimnazjów. W piątek odbyły się zajęcia z modelarstwa lotniczego i kosmicznego, fotografii, projektowania inżynierskiego, obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie czy z robotyki. Wśród wystawców, którzy prezentowali swoje prace byli uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego - klasa 3C (technik mechatronik - programowanie robotów) z nauczycielami: Robertem Gancarczykiem i Pawłem Kolbem oraz klasa 2A (technik elektronik o profilu wojskowym) z wychowawcą Romanem Gruszeckim.

                                                                                                     Zdjęcia i tekst: Roman Gruszecki

 

         Technik mechatronik – po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uczeń otrzymuje tytuł technika mechatronika i może kontynuować naukę na studiach wyższych lub podjąć pracę w następujących dziedzinach: informatyka, systemy komputerowe, telekomunikacja, automatyka i robotyka, elektronika, teletechnika, mechatronika. Miejscem pracy techników mechatroników są nowoczesne zakłady wyposażone w obrabiarki sterowane numerycznie. Tylko nasza szkoła jest znakomicie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny i prowadzi nabór na ten kierunek na rok szkolny 2015/16!

         Technik elektronik – profil wojskowy, po ukończeniu technikum i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uczeń otrzymuje tytuł technika elektronika z zapisem wojskowej specjalności. W ciągu 4 lat nauki obok wysokiej sprawności fizycznej i znajomości zagadnień wojskowych nauczymy Cię programować sterowniki PLC, obsługiwać, diagnozować i naprawiać urządzenia elektroniczne, programować układy mikroprocesorowe, montować zestawy komputerowe. Umiejętności niezbędne i konieczne w każdej nowoczesnej armii i innych służbach mundurowych. Można kontynuować naukę na wszystkich uczelniach technicznych, w tym wszystkich szkołach oficerskich – wojskowych, policyjnych, straży pożarnej i szkoły policealne- również pożarnicze, wojskowe, policyjne i przyuczenie do służby celnej.

   

Galeria - "Elektryk"

 

Wybrane pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.