Szkoła okiem kamery

Film promocyjny

   

      W ramach realizowanego przez Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu projektu „Partnerskie Projekty Szkół”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej –„Program Uczenie się przez całe życie - Comenius”, w dniach 01.09 – 12.09.2014r., w ZS przebywała 33-osobowa grupa młodzieży i opiekunów ze szkoły August Griese Berufs College z Loehne w Niemczech. Podczas pobytu w Mielcu młodzież niemiecka zwiedziła obiekt szkoły, Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu i wybrane przedsiębiorstwa działające na terenie Mielca (Bury, Kirhoff, R&G).

Goście z Niemiec zwiedzili Elektrownię Połaniec oraz uczestniczyli w pokazach robotów krakowskiej firmy Astor. Spotkali się też z wicestarostą powiatu mieleckiego - Panem Andrzejem Bryłą, który mówił o zadaniach powiatu jako jednostki samorządu terytorialnego i zaprezentował szkoły ponadgimnazjalne funkcjonujące na jego terenie. W ramach realizowanego programu kulturowego młodzież niemiecka i polska zwiedziła Rzeszów, kopalnię soli w Wieliczce, Kraków- Stare Miasto, Wawel i muzeum martyrologii w Oświęcimiu.

      Najważniejszym zadaniem realizowanym przez partnerów, w ramach projektu, były 4 - dniowe warsztaty z zakresu doskonaleniu umiejętności programowania robotów LEGO MINDSTORMS EV3. Uczestnicy pracowali w trzech grupach roboczych, programując roboty, które następnie realizowały zadania o różnym stopniu trudności. Największym wyzwaniem dla uczestników było zaprojektowanie najbardziej mobilnego robota, a następnie pokaz jego możliwości.Na koniec każdego dnia warsztatów, miała miejsce wspólna prezentacja zaprogramowanych robotów. Zajęcia warsztatowe odbywały się w Regionalnym Centrum Nowoczesnych Technologii Wytwarzania powiatu mieleckiego. Podsumowaniem wspólnie spędzonych dni był piknik integracyjny, który odbył się w gospodarstwie agroturystycznym „Przy Grobli” we wsi Trześń, gmina Niwiska. Podczas pikniku przy tradycyjnym bigosie staropolskim i kiełbasce, obie szkoły zaprezentowały program artystyczny i uczestniczyły w grach oraz zabawach integracyjnych. W dniu wyjazdu, każdy uczeń partnerskiej szkoły otrzymał z rąk Dyrektora szkoły - Pana Zbigniewa Witka - Certyfikat potwierdzający udział w projekcie. Następnie nasi partnerzy udali się w drogę powrotną. Po 14 godzinach jazdy swoim autokarem dotarli do domu. Niemieccy goście serdecznie podziękowali za miłe przyjęcie, profesjonalnie zorganizowany i bardzo bogaty program pobytu w Mielcu. O przebiegu i realizacji dalszej części projektu poinformujemy Was w kolejnych numerach gazetki.

 

Janusz Kotarba

   

   

Klasy mundurowe  

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3373914
   

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm