Szkoła okiem kamery

   

na Adwentowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu


Święta zbliżają się naprawdę wielkimi krokami. Mielczanie mogli się o tym przekonać już 9 grudnia 2012r. W tym dniu, na placu przed kościołem p.w. Ducha Świętego, odbywał się Jarmark Świąteczny, którego organizatorami było Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Parafia Ducha świętego. Jarmarki bożonarodzeniowe są niezwykle popularne w całej Zachodniej Europie. Mielecka impreza, to jedyna tego typu na Podkarpaciu. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających.
             Na przykościelnym placu około 34 wystawców zaprezentowało tradycyjne produkty świąteczne: ozdoby, potrawy, ciasta, stroiki, choinki, kartki,… . Rękodzieło oraz świąteczne przysmaki wyeksponowane zostały na pięknie udekorowanych stoiskach. Wśród wystawców, już po raz drugi, znalazła się nasza szkoła.

             Stoisko Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu przygotowała grupa młodzieży- członków i sympatyków Szkolnego Klubu Etnologicznego, pod opieką Pań : Marzanny Mazur Witek, Haliny Bednarz i Lucyny Maryniak oraz przy wsparciu Dyrektora Zbigniewa Witka. Na szkolnym straganie serwowano świąteczne wypieki, ciasteczka-cudeńka, pierożki. Ponadto odwiedzającym i kupującym proponowano rozmaite ozdoby świąteczne.

              Szczególne podziękowania należą się uczennicom i uczniom, którzy mimo mroźnej pogody, z wielkim oddaniem i zaangażowaniem obsługiwali stoisko. Byli to: Patrycja Mierzwa, Kinga Sikora, Joanna Gruszka, Sylwia Rembowicz i Dominika Sierkowska  z klasy IIF oraz Bernadeta Głodzik, Joanna Mroczek, Robert Leś i Wiktor Trybulec z klasy IIG.
               „Słodkości” na Jarmark przygotowali uczniowie z klas: IIG, IB, IID, IIIA i IVG Technikum Gastronomicznego pod opieką swoich Pań Nauczycielek: Zofii Fijałkowskiej, Anny Kilian, Agnieszki Kusak, Magdaleny Winiarz i Marty Pluta.

                 Ozdoby zaś, to wytwory: Karoliny Wilk z klasy IVD, Iwony Maziarskiej z klasy IIG, Marty Węglarz z klasy IIF, Marcina Śliwy z klasy IIIB, Dagmary Głuch z klasy IIG, Pauliny Leska z klasy IIG, Simony Misiak z klasy IVF, Klaudii Ryśkiweicz z klasy IM, Bogusławy Procnal z klasy IM i Magdy Bogdan z klasy IM.
                 Wielką atrakcją Jarmarku były odwiedziny Świętego Mikołaja w tradycyjnym biskupim stroju. Spotkał się on z wystawcami, zwiedzającymi, gośćmi i oczywiście z dziećmi, którym wręczył prezenty.
                Po południu na placu zjawił się Starosta Andrzej Chrabąszcz, i wielu innych znamienitych gości m.in. przedstawicieli władz miasta i powiatu. Starosta przywitał wystawców, gości, zwiedzających. Pochwalił szczególnie szkoły, które przygotowały swoje stoiska. Później miały miejsce życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem. Rozległy się kolędy ,atmosfera stała się wyjątkowa i świąteczna.

               Punktem kulminacyjnym mieleckiego Jarmarku Świątecznego był występ  góralskiego zespołu „Trebunie Tutki” .

              Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania całej imprezy. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła w niej uczestniczyć. Po raz kolejny składamy  podziękowania młodzieży i opiekunom za ich trud, poświęcenie i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 

Film:

{youtube}fIlIofIBbPw{/youtube}

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.