Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

 

 

Jarmark Świąteczny już za nami. Mielczanie po raz czwarty, a nasza szkoła po raz pierwszy jako wystawca uczestniczyła w Jarmarku Świątecznym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe. Tegoroczny Jarmark odbył się w minioną niedzielę, tj. 11 grudnia 2011r. na placu przed kościołem Ducha Świętego w Mielcu.

            Kiermasz niedzielny stał się okazją do zaprezentowania bogactwa kultury i tradycji ludowej naszego regionu poprzez pokaz bożonarodzeniowych rozmaitości. Ponad trzydziestu wystawców na swoich stoiskach oferowało wyroby tzw. rękodzieła artystycznego, świąteczne dekoracje, stroiki, ozdoby, bombki, rzeźby, potrawy, ciasta i ciasteczka oraz wiele, wiele innych artykułów, które kojarzą się z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

 

            Wśród wystawców były także stoiska, które należały do mieleckich szkół. My, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego byliśmy tam również. Był to nasz debiut na tego typu imprezie.

            Stoisko promujące naszą placówkę zapełniały przepiękne ozdoby świąteczne przygotowane w ramach realizowanego w szkole projektu CEO – Etnolog – zaloguj się na ludowo!. Koordynatorkami tego projektu są: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz i Marzanna Mazur – Witek.

            Świąteczne akcesoria wykonywali nasi uczniowie, wśród których wyróżnili się: Simona Misiak, Dorota Kokoszka, Agnieszka Świątek, Marcin Śliwa, Katarzyna Kobos, Karolina Wilk, Marcelina Tabaka, Agnieszka Zielińska, Karina Kulig, Bernadetta Guźda, Ilona Guzda i Justyna Chodór.

            Wielkim zainteresowaniem i popytem wśród kupujących i odwiedzających nasz kramik cieszyły się wszelkiego rodzaju ciasta i ciasteczka, które specjalnie na tę okazję upiekły klasy II b i III g Technikum Gastronomicznego, oraz II d Technikum Hotelarskiego. Nad jakością przysmaków i ich przygotowaniem czuwały Panie Małgorzata Węgrzyniak i Marta Pluta. A trzeba przyznać, że towar rozchodził się „jak ciepłe bułeczki”.

            Wokół naszego stoiska cały czas gromadzili się mielczanie, goście, a wśród nich dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pan Stanisław Tomza, dyrektor szkoły Pan Zbigniew Witek, radny powiatu mieleckiego Pan Zbigniew Tymuła. Odwiedzających przyciągały świąteczne pierniczki, którymi byli częstowani oraz swoiste show na temat handlu, które potrafili stworzyć uczniowie z klasy I f i III f Technikum Fryzjerskiego, oraz II d Technikum Hotelarskiego obsługujący stoisko: Sylwia Rembowicz, Joanna Gruszka, Simona Misiak, Agnieszka Świątek, Karol Smajdor, Klaudia Milaś, Katarzyna Miękoś, Klaudia Galas, Patrycja Mierzwa. Zgromadzeni z podziwem i uznaniem obserwowali ich poczynania, skupiając uwagę na ekspozycji i towarze.

            Pogoda była piękna. Wszyscy doskonale się bawili. Atmosfera imprezy z każdą chwilą stawała się bardziej wyjątkowa, świąteczna. Tworzyły ją także koncerty przygotowane na ten ważny dzień, w kościele i na placu rozbrzmiewały kolędy.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2022 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.