Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 

        17 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu rozstrzygnięto IV Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Podróże na piórze”, którego organizatorem był popularny „Elektryk”.

           Patronat Honorowy nad konkursem sprawowała pani Lidia Gereło - Dyrektor ZS oraz Mielecka Grupa Literacka „Słowo” działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, na czele z panią Aleksandrą Pigułą – Prezesem MGL „Słowo”.

           Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować wiersz lub opowiadanie, które nawiązywałoby do myśli przewodniej konkursu jaką była „podróż”.

      Celem nadrzędnym IV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego była promocja młodych talentów, rozwijanie wyobraźni, umiejętności literackich, a także uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursie udział wzięło 59 osób. Autorzy prac to uczniowie 9 szkół podstawowych i  5 szkół ponadpodstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego.

Do oceny nadesłanych prac powołano Jury w składzie: pani Lidia Gereło - Dyrektor ZS, pani Aleksandra Piguła – Prezes MGL „Słowo”, pani Teresa Pyzik – Wiceprezes MGL „Słowo”, pani Lucyna Maryniak – nauczyciel j. polskiego oraz  panie: Alicja Rajchel, Dorota Targosz – nauczyciele bibliotekarze w ZS.

Nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury było pod wrażeniem wyobraźni i kreatywności uczestników, którzy zechcieli podzielić się swoim talentem i wrażliwością w postrzeganiu świata. W swoich pracach zawarli wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie motywu podróży jako zjawiska wieloznacznego i wielowymiarowego.

 

Wyniki konkursu:

Szkoły Ponadpodstawowe:

Kategoria – Wiersz

I miejsce: Olga Musiał – Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu (opiekun p. Małgorzata Wieczerzak)

II miejsce ex aequo: Kamila Lasek - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (opiekun p. Monika Rządzka) i Maciej Markowski - Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (opiekun p. Lucyna Maryniak)

III miejsce: Patryk Polak - Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu (opiekun p. Grażyna Paduch)

Wyróżnienie: Wiktoria Kawa – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (opiekun p. Monika Rządzka) i Daria Pszczoła - Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu (opiekun p. Agnieszka Lorynowicz)

Kategoria – Opowiadanie

I miejsce: Kornelia Żołądź  - Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu (opiekun p. Agnieszka Lorynowicz)

II miejsce  Magdalena Wąsik - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (opiekun p. Jolanta Śpiewak)

III miejsce Justyna Ćwięka - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (opiekun p. Jolanta Śpiewak)

Wyróżnienie: Marta Kilian - Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu (opiekun p. Agnieszka Lorynowicz)

Szkoły Podstawowe:

Kategoria - Wiersz

I miejsce: Antoni Kosztyła – Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893”w Mielcu (opiekun p. Marzena Kapinos )

II miejsce ex aequo Julia Turkosz Zespół Szkół w Maliniu (opiekun p. Katarzyna Sikora) i Lena Nowak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym (opiekun p. Barbara Ćwięka)

III miejsce: Jakub Trela Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych (opiekun p. Justyna Owcarz) .

Wyróżnienia: Aleksandra Kasprzak Zespół Szkolno - Przedszkolny w Tuszowie Narodowym (opiekun p. Barbara Ćwięka)

 Kategoria - Opowiadanie

I miejsce: Gabriela Pyrsak - Szkoła Podstawowa nr 6 im. im. Żwirki i Wigury
z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu (opiekun p. Anna Ungeheuer)

II miejsce ex aequo: Julia Kisiel - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Mielcu (opiekun p. Monika Kuroń) i  Kurylo Bulhakov - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu (opiekun p. Marzena Kapinos ) .   

III miejsce ex aequo: Zuzanna Mickiewicz - Zespół Szkół w Maliniu ( opiekun p. Ewa Krępa) i Emilia Małek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chrząstowie (opiekun p. Justyna Wnuk)

Wyróżnienie: Amelia Płaneta - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Mielcu ( opiekun p. Magdalena Rumak – Markowska)

Laureatów I miejsca zapraszamy na rozdanie nagród, które nastąpi w czwartek 20 kwietnia o godz. 11.00 w auli ZS im. prof. J. Groszkowskiego podczas II Biesiady Humanistycznej. Laureatom pozostałych miejsc nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy zostaną doręczone.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Lucyna Maryniak, Dorota Targosz, Alicja Rajchel i Marta Stachura.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.