Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

 


           Od dziesięciu lat uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego biorą udział w projekcie Otwarta Firma - Biznes przy tablicy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma na celu promocję  świadomego  rozwoju, aktywnej postawy wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Polsce projekt jest obchodzony od 2008r. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo- biznesowa organizacja Make Your Mark.

           30 listopada, w ramach projektu, szkołę odwiedzili przedstawiciele firm Autopart S.A. oraz Froneri Polska. Młodzieży przedstawiono szczegółowo zakres działalności firm, zaprezentowano ofertę w zakresie zatrudnienia oraz  oczekiwania  pracodawcy. Panie Beata Czyżowicz i Marta Pietras  z firmy Autopart  przygotowały prezentację na temat działalności firmy oraz konkurs – niespodziankę z wartościowymi nagrodami dla uczniów. Panie zachęcały uczniów, by rozwijali swoje zainteresowania techniczne, gdyż rynek pracy poszukuje osób  z takim wykształceniem.

          Przedstawiciel firmy Froneri Polska (dawniej Zielona Budka)   pan Piotr Niziołek – absolwent naszej szkoły również przygotował prezentację o swojej firmie w postaci interesującego filmu, który zawierał informacje o procesie produkcji lodów różnych gatunków. Na zakończenie spotkania młodzież uczestnicząca w spotkaniu tradycyjnie została poczęstowana pysznymi lodami.

         Była to doskonała okazja dla uczniów, aby pomyśleć o swojej dalszej drodze zawodowej  i  możliwościach rozwoju na lokalnym rynku pracy. W każdym spotkaniu w projekcie brali udział uczniowie klas trzecich i czwartych.

         Szkolnym koordynatorem projektu była pani Natalia Trela.                                                                                                                                                              

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2023 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.