Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

W drugim tygodniu listopada uczniowie liceum (3E) i technikum (1A) Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odwiedzili Cmentarz Parafialny przy ul. Sienkiewicza. Przewodnikiem po XIX-wiecznym obiekcie był kierownik Muzeum Historii Regionalnej Pałacyku Oborskich, pan Krzysztof Haptaś. Dzięki jego rozległej wiedzy młodzież poznała bardzo wiele informacji poświęconych przeszłości regionu. Najciekawsze opowieści dotyczyły biografii osób spoczywających w mogiłach zaliczanych do miejsc pamięci narodowej. Należą do nich groby powstańców styczniowych, żołnierzy I wojny światowej, uczestników kampanii wrześniowej czy ofiar okupacji niemieckiej. Ciekawostką są też pochówki zasłużonych dla miasta urzędników pochodzenia żydowskiego czy rosyjskiej sanitariuszki, która oddała życie, ratując polskich żołnierzy. Powszechną uwagę przykuwały też grobowce szanowanych obywateli współtworzących historię regionu, np. Błażeja Kijasa – lekarza pomagającego uczestnikom zrywu z 1863 roku, dra inż. Andrzeja Kędziora – ministra robót publicznych w II Rzeczpospolitej czy Walentego Działowskiego – oficera powstania styczniowego.

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2021 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.