w X JUBILEUSZOWEJ  EDYCJI  POWIATOWEGO  KONKURSU  POEZJI  I  PIOSENKI „BARWY MOJEJ OJCZYZNY” 2020.

W  kategorii recytacja – wyróżnienie otrzymali:  Patryk Kasprzak, uczeń klasy 2c oraz Maciej Kłoda, uczeń klasy 4e.

W  kategorii śpiew – wyróżnienie zdobyli:  Estella Rzeszut, uczennica klasy 2mg oraz Michał Dąbrowski, uczeń klasy 1a.

Młodzieży serdecznie gratulujemy sukcesów!

Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawowały panie: Lucyna Maryniak  i  Jolanta Dudzik.

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK  było organizatorem Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”. Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie wierszy i piosenek o tematyce dotyczącej ojczyzny a przede wszystkim utworów opiewających piękno ziemi ojczystej i wszystkiego, co najbliższe każdemu z nas. Hasło przyświecające tegorocznej edycji  brzmiało: „WSPOMNIJMY UTWORY SPRZED LAT”.

Ze względu na panującą pandemię, tegoroczna -  X edycja konkursu stała pod znakiem zapytania. Ostatecznie postanowiono ją przeprowadzić. Odbyła się 28 i 29 października 2020r. Część uczniów, po konsultacjach z nauczycielami i rodzicami, zdecydowała się być przesłuchiwana na żywo a część online. Przesłuchania online odbywały się w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK, na żywo -  na umówioną godzinę, z zachowaniem obowiązujących restrykcji. Trudna sytuacja nie zniechęciła młodzieży. Do części finałowej zakwalifikowanych zostało aż 69 uczestników z 25 szkół podstawowych i średnich z terenu miasta i powiatu oraz z dwóch organizacji.

Wręczenie nagród odbyło się trzeciego dnia trwania konkursu – 30 października. Nagrody wręczał wicestarosta Powiatu Mieleckiego Pan Andrzej Bryła oraz koordynatorka konkursu, wiceprezes PTG „Sokół 1893” Pani Emilia Żola i przedstawiciele jurorów, którzy podkreślali doskonale dobrany i zróżnicowany repertuar. Jak co roku laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm