„Po polsku o historii”

       W dniu 01.10.2020r o godz.13.00 w naszej szkole po raz kolejny odbyło się VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” .Organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: I A, II Cg, III E, IV i  III M- w sumie 22 osoby. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. W tym roku tekst dyktanda nosił tytuł „Historia wpisana w pomniki”. Nawiązywał do obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” oraz przedstawiał uroczystości związane z odsłonięciem pomnika Władysława Jagiełły. Uczniowie musieli zmagać się z trudną polską ortografią nawiązującą do znanej polskiej historii. Konkurs przygotowały : p .Marta Stachura i p .Halina Bednarz.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm