Szkoła okiem kamery

   

18 września 2020 roku w Jaworzu odbyła się uroczysta gala ogłoszenia laureatów i nagrodzonych uczniów na XII Krajowym Konkursie Energetycznym. Ze względu na pandemię wszystko odbyło się online. Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej — specjalista ds. energetyki kompleksowej (przewodniczący Komisji), dr hab. Piotr Jeżowski — prof. em. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ekspert w zakresie zarządzania ekologicznego (zastępca przewodniczącego Komisji), dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Ewa Kossak z Ministerstwa Klimatu, dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii ustaliła następujące wyniki:  z uwagi na wyrównany poziom prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać cztery równorzędne nagrody.

Laureatami XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego zostali:

  • Katarzyna Meller,
  • Karolina Chról,
  • Maksymilian Duszkiewicz,
  • Teodor Sawicki.

Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń ZS Mielec Maksymilian Duszkiewicz. Maksymilian jest uczniem klasy czwartej o profilu elektronicznym, w konkursie startował już po raz drugi, rok temu zajął III miejsce. Jest uczestnikiem III edycji projektu Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, którego organizatorem jest Biuro ds. Promocji Ministerstwa Obrony Narodowej, a także członkiem Związku Strzeleckiego Nr 2093 im. gen. Broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Przygotował pracę poświęconą fotowoltaice pod tytułem „Kryzys klimatyczny – globalny problem, lokalne rozwiązania”. Nagrodę dla Maksa ufundowała firma Viessmann.

To jednak nie koniec wyróżnień. Organizatorzy konkursu postanowili przyznać także tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii. Wyróżnienia zostały przyznane z inicjatywy Nauczycieli Pełnych Pozytywnej Energii:

  • dr Agnieszki Raduckiej,
  • Agnieszki Żak,
  • Marzanny Mazur-Witek,
  • Ewy Kozak,
  • Ewy Krzysztofik.

Tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii otrzymali:

  • Marta Chwastek z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie,
  • Julia Kurdyk z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu,
  • Oskar Orzechowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie,
  • Szymon Cichoń i Arkadiusz Lechwar z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie,
  • Kamil Kufel i Robert Rybak z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

Upominki dla wyróżnionych ufundowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Energoprojekt — Katowice SA oraz firma Viessmann Sp. z o.o.

Kamil Kufel jest obecnie uczniem czwartej klasy w zawodzie technik mechatronik. Chętnie włącza się w dodatkową działalność edukacyjną i projektową. Przez ostatnie dwie edycje był szefem grupy projektowej „Elektro-helios” biorącej udział w Ogólnopolskim Konkursie „Postaw na słońce” Fundacji BOŚ. Wraz z kolegami z zespołu został laureatem V edycji konkursu zajmując piąte miejsce i VI edycji konkursu zajmując miejsce pierwsze. Kamil będąc jeszcze uczniem gimnazjum brał udział w konkursach „Młody Innowator” wraz z kolegami przygotował projekty pod nazwą „Inteligentne drzwi” oraz „Bezpieczny rower”. 

Robert Rybak jest uczniem czwartej klasy w zawodzie technik mechatronik. Robert jest wyjątkowym młodym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowanym w różne przedsięwzięcia. Był członkiem zespołu projektowego „Elektro-helios” biorącego udział w Ogólnopolskim Konkursie „Postaw na słońce” Fundacji BOŚ. Wraz z kolegami z zespołu został laureatem V edycji konkursu zajmując piąte miejsce i VI edycji konkursu zajmując miejsce pierwsze. Jego drugą pasją jest muzyka, którą chętnie się dzieli z nami. Muzyki uczy się od 8 lat (gra na akordeonie, pianinie, klarnecie i organach), obecnie uczęszcza do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie. W swojej miejscowości jest również członkiem lokalnej kapeli. W wolnych chwilach składa dla siebie komputer. Interesuje się też mechaniką zabytkowych motocykli. 

Opiekunką uczniów była pani Marzanna Mazur - Witek

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Sponsor Główny Konkursu: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Sponsorzy: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej - PSEW oraz PGNiG TERMINA Energetyka Przemysłowa

Partnerzy: Viessmann Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice SA, Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Stowarzyszenie ds. Rozliczania Energii

 

 

Link do filmu;

 

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=CBtNGbkuixw&fbclid=IwAR1foOyOzueULSFwE6q5hMAdbjQPRoYC7qWqqRiT31aR8YyTFpH6pwtK094

   

Klasy mundurowe  

 

 

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

 

Praktyki zagraniczne FERS

***************************

 

   

Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WCR w Mielcu

   
Copyright © 2024 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.