Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, tworzący grupę projektową „Elektro-Helios” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na słońce”, który organizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Za pierwszym razem, w V edycji konkursu znaleźli się wśród wyróżnionych. Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej VI edycji zdobyli I miejsce i przyznano im nagrodę główną. W skład grupy projektowej wchodzą uczniowie klasy 3C (technik mechatronik): Kamil Kufel, Szymon Jezuit, Piotr Ofiara, Hubert Kobylarz, Kamil Leśniak, Szymon Posłuszny, Robert Rybak, Tomasz Kubisztal, Szymon Kierepka i Karol Wypasek. Opiekunem grupy jest pani Marzanna Mazur – Witek.

Celem konkursu badawczego „Postaw na słońce” jest rozpowszechnianie wiedzy o mikroinstalacjach fotowoltaicznych, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie i na własny użytek. Tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej wiążą się ze spalaniem paliw kopalnych (głównie węgla), a co za tym idzie prowadzą do powstawania smogu. Wytwarzanie energii elektrycznej w mikroinstalacjach fotowoltaicznych przyczynia się do poprawy stanu środowiska.

Oprócz nagród rzeczowych, uczniowie w dniu 22 kwietnia 2020 r. mieli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Ministerstwo Klimatu, pod patronatem honorowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.Nniestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła im udział w tym wydarzeniu.

Publikowane zdjęcia uczniów mają charakter archiwalny i pochodzą z ubiegłorocznej edycji. Związane jest to z obecną sytuacją  epidemiologiczną.

 

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm