„Uśmiechów wiele ma

Godzina szarego dnia

Nie zginiesz w tłumie

Póki jeszcze umiesz

Przystanąć

Gdy zaśpiewa ptak …”

/J.Kofta/

 

 

Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego

oraz

Mieleckie Towarzystwo Literackie

 

serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 7-8 klas szkół podstawowych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pod hasłem:

 

Pogodnie witamy wiosnę.

 

Cel konkursu:

 

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do podjęcia samodzielnej próby stworzenia tekstu literackiego w dowolnej formie. Wybrano pogodną tematykę, aby pokazać potencjał młodości: radość, śmiech, żart. Konkurs powinien skłonić jego uczestników do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomóc odkryć najlepsze jego strony, wyzwolić wrażliwość i zwrócić uwagę na to, co dobrego dzieje się wokół nas. Konkurs rozwija także umiejętności językowe i stylistyczne. Pozwala na oryginalne ujęcie tematu poprzez tzw. dowolną formę wypowiedzi.

 

Regulamin  konkursu:

 

 • Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 13 do 20 lat (klasy 7-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych).
 • Uczestnicy przygotowują tekst literacki (wiersz, opowiadanie, komiks, …), który charakteryzuje się uniwersalną, pogodną, radosną i wesołą tematyką. Utwór powinien zawierać optymistyczną myśl wyrażoną w dowolnej artystycznej formie literackiej.
 • Tekst zgłoszony do konkursu musi być samodzielny, nigdzie niepublikowany.
 • Każdy osoba, biorąca udział w konkursie, zgłasza tylko jedną pracę. Tekst należy opatrzyć informacjami: imię i nazwisko, wiek uczestnika, klasa i typ szkoły (nauczyciel-opiekun ze strony szkoły), telefon kontaktowy do szkoły, e-mail szkoły (karta zgłoszeń do pobrania).
 • Teksty konkursowe, wraz z powyższymi danymi, należy: przesłać pocztą tradycyjną lub e-mail na adres szkoły lub złożyć w sekretariacie szkoły lub przekazać koordynatorkom konkursu (z dopiskiem „Międzyszkolny Konkurs Literacki”).
 • Do tekstu biorącego udział w konkursie uczestnicy dołączają kartę zgłoszeń wraz z formularzem potwierdzającym zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu.
 • Pisemną zgodę wraz z informacją o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku dostarczają tylko laureaci zaproszeni na udział w finale konkursu, który odbędzie się w ZS.
 • Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów drogą elektroniczną lub telefoniczną nastąpi do dnia 31 marca 2020 roku.
 • Termin podsumowania konkursu, wręczenia dyplomów i nagród zostanie podany zainteresowanym osobom w czasie późniejszym.
 • Oficjalna gala finałowa odbędzie się w auli ZS im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu uczestników i ich opiekunów.
 • Wyniki oraz wyróżnione teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
 • Najlepsze prace mają szansę na ich publikację w roczniku Dygresje wydawanym przez MTL.
 • Zgłoszenie uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację tekstu konkursowego i zdjęć z finału w celach promocyjnych.
 • Jury oceniające pracę weźmie pod uwagę:
 • trafność, oryginalność i uniwersalną wymowę tekstu
 • oryginalność formalną (np. poetyckie ujęcie, dowcip, grę słów, aluzje literackie, itp. )

            Oceny jury są niepodważalne i nie podlegają odwołaniu.

 • Autorzy najlepszych prac otrzymają okolicznościowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz możliwość publikacji tekstu w roczniku Dygresje MTL.

 

Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Regulamin konkursu może ulec zmianie.

 

Harmonogram konkursu:

 

12 grudnia 2019 – 15 marca 2020 – promocja konkursu, nadsyłanie i przyjmowanie prac

15 marca 2020r. – zakończenie przyjmowania prac

do 31 marca 2020r. – rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów

Termin wręczenia nagród w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu zostanie podany zainteresowanym w późniejszym czasie.

 

Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają koordynatorki: Halina Bednarz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); tel. 505304302 i Lucyna Maryniak (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Karta zgłoszenia - click

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm