W grudniu, uczniowie klasy 1Cg technikum mechatronicznego, uczestniczyli  w   eliminacjach do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tłumaczeniowego „Translation Master” organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku. Zadaniem uczestników wstępnego etapu zawodów było przetłumaczenie trzech tekstów . Jeden z nich należało przełożyć z języka angielskiego na polski. W tym roku organizatorzy zaproponowali fragment powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie”.

Dwa pozostałe teksty uczniowie tłumaczyli z języka polskiego na angielski. Były to fragmenty artykułów zaczerpniętych z czasopism „Men’s Heath” oraz „Newsweek Polska”. Do drugiego etapu translatorskich zmagań zakwalifikowane zostały prace Mikołaja Gieca oraz Miłosza Maziarza. Oceniać je będzie powołana przez organizatora komisja konkursowa, w skład której wejdą specjaliści w zakresie tłumaczeń. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca lutego 2020 roku. Koordynatorem eliminacji wewnętrznych ogólnopolskiego konkursu tłumaczeniowego była Magdalena Surdej.

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm