Projekt obejmuje 5 państw z różnych rejonów Europy: Polski, Chorwacji, Dani, Bułgarii oraz Turcji. Koordynatorem projektu jest Ewa Bożek z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego. W projekt zaangażowana jest również pani Dorota Kania-Pomykała oraz uczniowie klasy II D i II E.

Tematem projektu są Święta Bożego Narodzenia, a także zwyczaje związane z tym okresem w poszczególnych krajach. Zadania wykonywane są przez uczniów wyznaczonych przez nauczycieli z danego kraju. Są to uczniowie na różnym etapie nauczania oraz z różnych typów szkół. Wszyscy posługują się j.niemieckim, jednakże ich poziom znajomości języka jest różny.

Nauczyciel jest również niemieckojęzyczny i to on sprawuje opiekę nad uczniami, koordynuje ich działania, wspiera ich, a także motywuje do dalszego wysiłku. W pierwszy etapie szkoły przedstawiają się tworząc prezentacje, filmy video, a uczniowie prowadzą  wspólną korespondencję email.

Działania, które zostały zaplanowane w projekcie :

  1. Przygotowanie opisu przez uczniów i przy wsparciu nauczyciela ( wypracowanie) na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w poszczególnych krajach
  2. Przygotowanie przepisów kulinarnych typowych potraw świątecznych, charakterystycznych dla danego kraju, w j. niemieckim
  3. Wykonanie kartek bożonarodzeniowych z życzeniami świątecznymi w j. niemieckim
  4. Wykonanie zdjęć tradycyjnych potraw i świątecznie nakrytych stołów
  5. Wykonanie jednej z wybranych przez uczestników projektu kolęd bożonarodzeniowych
   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm