Narodowe Święto Niepodległości to jedno z doniosłych zdarzeń w życiu każdego Polaka. Społeczność naszej szkoły również postanowiła uczcić ten dzień, przygotowując uroczysty apel.

        Akademię, zorganizowaną 12 listopada w sali gimnastycznej, otworzyła dyrektor ZS, pani Lidia Gereło, która powitała zaproszonych gości: panią Emilię Żolę, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ 1893 Mielec oraz pana Romana Pantoła, przewodniczącego Rady Rodziców. W swym przemówieniu pani dyrektor podkreśliła wagę niepodległościowego święta oraz wskazała na historyczne związki łączące ponad stuletni budynek szkoły z tradycjami legionowymi.

        Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół taneczny reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 i SCK, wykonując układ choreograficzny: Księstwo Warszawskie. Na scenie pojawili się też młodzi recytatorzy z własną interpretacją tekstów poetyckich o tematyce patriotycznej: Patrycja Cierpik (I Bg), Patryk Kasprzak (I C), Emilia Leśniowska (I E), Oliwia Piękoś (I E) oraz Julia Totoń (I E). Słuchaczom podobały się również występy wokalne Wiktorii Mikołajczyk (IV D) i Patrycji Rzeźnik (I D) oraz utwory muzyczne wykonywane przez szkolny chór złożony z uczniów klas I A, I C i I D. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała dwójka prowadzących: Izabela Zielińska (II D) i Maksymilian Szymaszek (II D), zaś reguł ceremoniału pocztu sztandarowego przestrzegali jego członkowie – uczniowie klasy III A technikum elektronicznego o profilu wojskowym.

        Szkolne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości zakończyły się podziękowaniami dla uczestników apelu złożonymi przez dyrektor ZS, panią Lidię Gereło oraz wiceprezes PTG SOKÓŁ 1893 Mielec, panią Emilię Żolę.

        Słowa uznania usłyszeli też uczniowie z klasy IV C – Nikodem Leś, Kacper Kopera, Jakub Kasprzak, Bartosz Brzycki i Daniel Dyduła, którzy odpowiadali za dekoracje i obsługę techniczną oraz Paweł Łaz (III E) za wykonanie zdjęć.

        Akademię przygotowali nauczyciele: Marzena Czubecka, Jolanta Dudzik i Dariusz Dudek.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm