W dniu 1.10.2019r o godz.13.00 w naszej szkole odbył się I etap VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są: Fundacja „Zawsze Warto”, Stowarzyszenie  Polonistów oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama  Mickiewicza w Strzyżowie. W dyktandzie wzięli udział uczniowie klas:2A, 2E i 3B.Tegoroczne dyktando nosiło tytuł „Biblioteki uwikłane w historię”. Autorzy przypomnieli historię znanych bibliotek tj. Biblioteka Aleksandryjska, Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Collegium Maius. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Marta Stachura i p. Halina Bednarz.

Do II etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Alicja Ciejka-uczennica klasy III B. Etap ten odbył się 28.10.2019r o godz. 12.45 w Dobrzechowie. Opiekę nad uczennicą sprawowała p. Marta Stachura.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Uczniowie mają też możliwość doskonalenia umiejętności poprawnej  pisowni polskiej, kształtują postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm