"Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid

Dnia11.10.2019 r. w auli szkoły, społeczność uczniowska Zespołu Szkól im. prof. J. Groszkowskiego uczciła Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Montaż słowno-muzyczny powstał z inicjatywy młodzieży, z ich przekonania, że trzeba rozmawiać o autorytetach  i doceniać te, z którymi się w życiu spotykamy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach: dyrektor szkoły - pani Lidii Gereło, kierownik praktyk pan Robert Gancarczyk, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej z klas I Eg, IBg, IA.

W prezentacji multimedialnej przedstawiono historię i tradycje związane z obchodzonym świętem. Komisja Edukacji Narodowej powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w roku 1773. Od roku 1982 na mocy ustawy, 14 października obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Podczas uroczystości przedstawiono również tradycje związane z dniem nauczyciela w innych krajach na świecie. Montaż słowno- muzyczny przeplatany był piosenkami w wykonaniu uczennic: Patrycji Rzeźnik z klasy ID oraz Wiktorii Mikołajczak z klasy IV D. Wiersze recytował uczeń klasy IIIK Ignacy Skiba. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIIA: Patryk Lonczak , Partycja Machnik, Ewa Ortyl. Opiekę nad sprzętem nagłośniającym sprawowali uczniowie klasy IV C. Konsultacji wokalnych udzieliła Jolanta Dudzik - nauczyciel muzyki. Program przygotowała i opiekę nad młodzieżą sprawowała Beata Gruszecka - nauczyciel biologii.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm