10 maja 2019r. w Samorządowym Centrum Kultury,  w ramach X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki wręczono nagrody w konkursie technicznym  „Młody Konstruktor” im. Jeffrea Pino. Jeffrey Pino w latach 2006-2012 był prezesem firmy SIKORSKYAIRCRAFT. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk. Jeffrey Pino był liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany był za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa. W lutym 2016 roku zginął w wypadku lotniczym.  

          Tegoroczna, czwarta już edycja konkursu  polegała na wykonaniu własnego pomysłu konstrukcji z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, zgodnie z tematem wiodącym konkursu: „Energia – ekologia – technika”. Organizatorem Konkursu były Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W konkursie  tym, w kategorii „Szkoła”  ZS im. prof. J. Groszkowskiego zdobył I miejsce zdobywając  tym samym czek na kwotę 1000 zł. Uczniowie „Elektryka” z  klasy 2A : Bartosz Baltyzar i Amadeusz Majlinger pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych -  pana Jana Wójcika zbudowali model termostatu, który po rozbudowie może pełnić funkcję stacji kontroli temperatury z możliwością uzupełnienia o kontrolę warunków rozwoju roślin. Nagrodę z rąk Prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego PZL Mielec – pana Janusza Zakręckiego odebrała  wicedyrektor szkoły – pani  Elżbieta Bąk.

Fot. Miasto Mielec

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm