Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Mielcu po raz ostatni spotkali się w macierzystej placówce, aby wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego. Abiturientów technikum elektronicznego, elektrycznego, mechatronicznego, teleinformatycznego, hotelarskiego i usług fryzjerskich serdecznie powitała dyrektor ZS, pani Lidia Gereło, która rozpoczęła oficjalne uroczystości. Ich pierwszą częścią były występy muzyczne i teatralne przygotowane przez członków samorządu uczniowskiego. Następnie na zaimprowizowaną scenę zaproszono maturzystów wyróżniających się podczas czterech lat nauki.

Wśród nich znaleźli się: Katarzyna Soja – wielokrotna zwyciężczyni konkursów literackich i naukowych z języka polskiego, posiadaczka indeksu na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz profesjonalnej umowy wydawniczej; Paweł Bryk – uczeń z najwyższą średnią, zdobywca indeksu na dowolny wydział Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; Żaneta Skoczylas – laureatka i finalistka wielu konkursów naukowych z języka polskiego; Weronika Kizior – laureatka licznych konkursów wokalnych; Karolina Pryga – laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego oraz Magdalena Guła i Weronika Ukleja – finalistki ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego. Doceniono również Luizę Krakowską, Ewę Surowiec, Margaritę Janeczko-Tucholską, Wiktora Nycka, Radosława Tetlaka i Miłosza Krużla osiągających znaczące sukcesy podczas zawodów strzeleckich i sportowo-obronnych. Gratulacje otrzymały też osoby uzyskujące wysokie wyniki w nauce: Sylwia Kokoszka, Natalia Irla i Justyna Mędrek. Doceniono także uczniów, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły: Weronikę Kizior, Radosława Tetlaka, Laurę Leśniak, Sylwestra Kukułkę oraz Dominikę Twaróg. Ponadto Daria Flis i Alicja Masztalerz otrzymały nagrody za działalność w szkolnym kole wolontariackim, zaś Katarzyna Skuza – za pracę w redakcji gazetki szkolnej. Wyróżnienia trafiły też do maturzystów biorących udział w akcjach charytatywnych, to jest do: Nikolasa Skowrona, Margarity Janeczko-Tucholskiej, Carmen Kowalskiej, Pawła Działo, Dawida Serafińskiego i Żanety Skoczylas. Każdy z długiej listy nagrodzonych otrzymał z rąk pani dyrektor Lidii Gereło i pani wicedyrektor Elżbiety Bąk wartościowe upominki, dyplomy i listy gratulacyjne sfinansowane dzięki uprzejmości firm AVON Mielec i PHU Zbyszko. Dodatkowo, najlepszy uczeń – Paweł Bryk – stał się posiadaczem specjalnej nagrody ufundowanej przez firmę Husqvarna Poland Sp. z o.o. Mielec. Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotografią, do której pozowali wspólnie uczniowie, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele. Całe spotkanie zorganizowały opiekunki samorządu uczniowskiego, panie Marta Borek i Anna Bajor. Autorem zdjęć był Paweł Łaz.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

Szkoła z misją  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2020 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm