Dwie uczennice ZS, Żaneta Skoczylas i Katarzyna Soja, zostały finalistkami IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Edukacyjne zmagania przeprowadzono 25 marca w siedzibie Centrum Młodzieży w Krakowie. Uczestnicy turnieju reprezentujący niemal wszystkie regiony kraju musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą twórczości poetyckiej autora <Murów>.

Podczas finału dziewczyny odpowiadały na pytania związane z zakresem tematycznym swych prac, następnie dokonywały analizy i interpretacji losowo wybranego utworu Kaczmarskiego, na koniec zaś odgadywały tytuły piosenek, które organizatorzy odtwarzali w kilkusekundowych fragmentach.  Decyzją jury, złożonego m. in. z pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Żaneta została sklasyfikowana na 6, zaś Kasia na 7 miejscu. Warto podkreślić, że w eliminacjach teksty dziewczyn znalazły się ex aequo na pierwszej pozycji, wygrywając z pracami napisanymi przez uczniów renomowanych liceów z województwa pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego czy małopolskiego. Sukces obu dziewcząt nagrodziła dyrektor ZS, pani Lidia Gereło, wręczając Kasi i Żanecie cenne vouchery upominkowe. Opiekę nad finalistkami sprawował Dariusz Dudek.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm