W miesiącach listopadzie i grudniu zostały przeprowadzone cykliczne warsztaty preorientacji zawodowej dla uczniów Gimnazjum  i  uczniów Szkół  Podstawowych w dniach:   17 XI,  28 XI, 10 XII,  19 XII . 2018 r.  z branży fryzjersko- kosmetycznej, hotelarskiej  i  mechatronicznej.

Warsztaty  fryzjersko -kosmetyczne  przeprowadziły nauczycielki fryzjerstwa: Teresa Szczepańska, Marzena Roczniak, Iwona Żola . Młodzież została zapoznana z pracą stylisty- fryzjera, z wyposażeniem stanowiska pracy, opieką nad klientem i zakresem usług fryzjerskich i kosmetycznych. Po części wstępnej uczennice fryzjerstwa uczesały przybyłym gościom różnorodne fryzury dzienne, sprawiając obustronną  radość i zadowolenie z poczucia piękna.

Podczas warsztatów hotelarskich pod kierunkiem Pani Agnieszki  Kusak młodzież mogła wykonać świąteczne smakołyki  kulinarne wraz z ich konsumpcją, zapoznać się z pracą kucharza w hotelu, sposobem podawania i dekorowania potraw oraz ścieżką edukacyjną.

Warsztaty mechatroniczne przeprowadził  P. Robert Gancarczyk gdzie zainteresował uczniów urządzeniami  laboratorium  mechatronicznego  głównie  programowaniem robotów. Młodzież obserwowała poruszające się i wykonujące różne czynności roboty.

Podczas warsztatów młodzież  Gimnazjum i Szkół Podstawowych  zdobyła  preorientację zawodową , wzbudziła swe zainteresowania  i decyzje wyboru dalszej drogi  edukacyjnej zaś młodzież ZS doskonaliła swoje umiejętności branżowe współpracując z młodszymi koleżankami i kolegami.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm