Było to piękne wydarzenie, pełne emocji i wzruszeń. Dnia 20 grudnia 2018r. w auli Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbył się II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miał on formę konkursu, a jego ideę zawierało przesłanie „Śpiewajcie i grajcie mu......”. Pomysłodawczyniami uroczystości były panie: Iwona Żola i  Elżbieta Bąk.

      Impreza miała bardzo uroczystą oprawę i charakter. Aula przybrała świąteczny wystrój. Piękne dekoracje i prezentacja multimedialna tworzyły wyjątkowy nastrój, podkreślający atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   Występy uczestników przeplatane były krótkim montażem słownym, przygotowanym przez uczennice klasy IVE. Dziewczęta przypomniały rolę i znaczenie oraz tradycje świąt. Recytowano okolicznościowe wiersze, a przede wszystkim zebrani mogli wysłuchać kilku znanych i popularnych kolęd oraz pastorałek.

      Najważniejszym punktem programu był konkurs kolęd, o którym już kilka tygodni wcześniej w szkole pojawiły się informacje. W konkursie mogły wziąć udział całe klasy, zespoły lub soliści. Osoby chętne zgłaszały się do organizatorek imprezy. W konkursie uczestniczyli: Wiktoria Mikołajczyk z klasą III D, Klasa II E, II c , II m, I m oraz Weronika Kizior, Dominika Twaróg, Patrycja Deszcz , Alicja Krawiec, Mateusz Dziekan, Laura Leśniak oraz Bożena Pasek i Izabela Trojnacka z COND w Skopaniu

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Dyrektor Janusz Kotarba – przewodniczący,  panie: Dorota Targosz, Wioletta Pezda  Małgorzata Byrska oraz przedstawiciel  młodzieży: Patryk Gomułka.

 Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodne utwory, a wśród nich m. in.: Gdy śliczna panna, Kolęda dla nieobecnych,  Bóg się rodzi,  Gdy śliczna panna,  Przybieżeli do Betlejem,  Lulajże Jezuniu, ,  Mario czy już wiesz,  Nie było miejsca , W płatkach śniegu, Jezu malusieńki, Gore gwiazda Jezusowi,  Gdy się Chrystus rodzi, Te nasze Święta..

Każdy wykonawca nagradzany był gromkimi brawami przez zgromadzoną w auli publiczność. Wszystkie konkursowe występy prezentowały bardzo wysokim poziom i jury miało spore problemy z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych obradach ogłoszono werdykt:

W kategorii soliści:

I miejsce zajęła - Wiktoria Mikołajczyk z kl. III D
II miejsce zajęła  - Weronika Kizior  z klasy IV A
III miejsce zajęła Dominika Twaróg z klasy IV E

W kategorii  chór:

I miejsce zajęli uczniowie  klasy II c

II miejsce zajęły - uczennice klasy I M
III miejsce zajęli  uczniowie klasy II e

Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla:
Laury Leśniak i Dominiki Twaróg z klasy IVE
Izabeli Trojnacjkiej z COND w Skopaniu

Nagrodę publiczności otrzymała: Weronika Kizior z klasy IV A

       Po burzliwych obradach, pani wicedyrektor Agnieszka Kusak, wraz z organizatorkami Iwoną Żola i Małgorzatą Byrską wręczyły nagrodzonym okolicznościowe dyplomy. Dyrekcja podziękowała za  wspaniałą inicjatywę, jaką byłą impreza przebiegająca pod hasłem „Śpiewajcie i grajcie mu.....”, podkreślając, że była ona okazją do tego, aby wszyscy zebrani w auli uczniowie i nauczyciele mogli się wspólnie radować z nadchodzących Świąt i po raz kolejny przypomnieć sobie piękno polskich kolęd oraz pastorałek Słowa podziękowania skierowano też pod adresem uczestników konkursu i młodzieży, która przygotowała imprezę. Pan Dyrektor  Janusz Kotarba złożył zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne. Na zakończenie życzenia złożył również przewodniczący SU – Dawid Wilk.

Dziękujemy paniom: Iwonie Żoli, Małgorzacie Byrskiej, Elżbiecie Bąk i Ewelinie Jaroń Miotła za wyjątkową i doskonale zorganizowaną uroczystość. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękowania składamy też uczennicom klasy IV E, które pod opieką wychowawczyni, przygotowały oprawę  artystyczną uroczystości i zadbały o wystrój sali.

 

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm