Partnerzy projektu:

 

- Biuro do spraw  „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”

- jednostka patronacka: 3 Podkarpacka Brygada Obrony  
  Terytorialnej w Rzeszowie im. płk. Ł. Cieplińskiego, ps. ”Pług”

- Starostwo Powiatowe w Mielcu

- 33 batalion lekkiej piechoty w Dębicy

- WKU Mielec

 

 

Dnia 30.09.2010 r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano spotkanie integracyjne uczniów  technikum hotelarskiego z przedstawicielami mieleckich obiektów hotelarskich pod hasłem: "HOTEL TWOICH MARZEŃ – HOTELARZ DOSKONAŁY".

 

 

Inicjatorami imprezy były: p. Zofia Fijałkowska i p. Anna Kilian.

Hotelarstwo jest zawodem ciekawym, ale trudnym i odpowiedzialnym. Praca w hotelu może przynieść wiele satysfakcji, lecz wymaga od pracowników wszystkich szczebli predyspozycji zawodowych, wiedzy i umiejętności, wysokiego morale oraz kultury osobistej. Hotelarstwo to zawód polegający na zorganizowaniu i udzielaniu gościnności przyjezdnym, a więc zapewnieniu zakwaterowania, wyżywienia i usług z tym związanych, na odpowiednim poziomie. W zawodzie tym na szczególne miejsce wysuwa się problem etyki zawodowej pracowników. Powinni oni rozumieć istotę hotelarstwa, czuć się z nim związani, podtrzymywać i kontynuować najlepsze tradycje hotelarskiej gościnności. Specyficzny charakter zawodu sprawia, że pracownikom stawia się bardzo wysokie wymagania. Ranga zawodu hotelarza wynika z podstawowej prawdy, że pracownicy zatrudnieni w hotelu świadczą o poziomie i kulturze obsługi, oraz atmosferze panującej w hotelu. U podstaw dobrego hotelarstwa na równi ze stanem technicznym budynków i pomieszczeń znajduje się kadra pracownicza.

Na zaproszenie organizatorów i młodzieży gościnnie przybyli:

Patricja i Piotr Mazur  - Hotel ATENA;

Piotr Patyk - Motel Reg Benz;

Władysław Walas.- Starostwo Powiatowe.

Imprezę prowadziły uczennice technikum hotelarskiego Paulina Tomecka z kl. III d oraz Izabela Stopa z kl. IV h.

Na spotkaniu można było posłuchać piosenek w wykonaniu Magdaleny Sobowskiej i Pauliny Tomeckiej uczennic klasy III d TH.

Swoje zdolności taneczne zaprezentowała uczennica kl. III d Ines Babula przygotowana przez Panią Agnieszkę Kusak.

Dekorację sali i aranżacje stołów okolicznościowych oraz fachową obsługę zapewniły uczennice klasy IV h TH . Uczestnicy spotkania mogli także zasmakować wypieków przygotowanych pod nadzorem p. Magdaleny Winiarz przez uczennice z kl. IV g : Klaudię Badowską, Agnieszkę Ortyl i Ewę Wieczerzak.

Uczniowie I, II, III klasy technikum usług fryzjerskich przedstawili atrakcyjny pokaz makijażu artystycznego, manicure, fryzjerskie show oraz najnowsze trendy w modzie wieczorowej przygotowany przez Panią Teresę Szczepańską i Panią Iwonę Żola.

Nad poprawnością języka angielskiego czuwała p. Lucyna Rybak

Prezentację multimedialną na temat historii hotelarstwa i hoteli mieleckich przygotowała Pani Alicja Bednarczyk.

Honory gospodarza pełnił dyrektor Zbigniew Witek.

Spotkanie zostało zakończone występem zespołu HEVENEMENT w skład którego wchodzą uczniowie naszej szkoły: Paweł Wilk  z kl. I a (puzon)oraz absolwenci: Maciej Fijałkowski (trąbka) i Wojciech Szela (trąbka).

 

Serdecznie zapraszamy za rok

Organizatorzy.

   

Klasy mundurowe  

 

 

   

Jakość powietrza  

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

Programy unijne  

Tutaj realizowany jest projekt:

MIELEC STAWIA NA ZAWODOWCÓW

***********************

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2022 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.