Filmowa lekcja historii dla uczniów Elektryka

        W dniu 18 września 2018r. młodzież ZS im. prof. J. Groszkowskiego wzięła udział w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który wyświetlono dla nas w kinie Galaktyka.

        „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który  powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostką – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

        Była to doskonała filmowa lekcja historii. Uczniowie klas: 1c,1e,2a,2d,2e,2k,3c,3e,3m z wielką uwagą śledzili losy legendarnych już pilotów: „Bo przecież nikt nie latał tak jak oni.” Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków tego, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

       To właśnie te walory dzieła zadecydowały o tym, że projekcję „Dywizjonu 303. Historia prawdziwa” dołączyliśmy do szkolnych wydarzeń, które uświetniają obchody 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Film jest rekomendowany dla uczniów przez IPN oraz MEN.

        Wyjście młodzieży do kina zorganizowały panie: Lucyna Maryniak, Halina Bednarz i Marta Borek. Opiekę nad uczniami sprawowały też panie: Alicja Rajchel, Wioleta Pezda i Marzena Roczniak.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm