Cztery spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały na zamku w Baranowie Sandomierskim porozumienia o współpracy z trzema szkołami z województwa Podkarpackiego, w ramach programu 'Kadry dla przemysłu'. Zakłada on, że firmy będą uczestniczyć w kształceniu uczniów, tak, aby w przyszłości posiadali oni odpowiednie kwalifikacje do podjęcia u nich pracy. Umowy podpisali dyrektorzy Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, Zespołu Szkół im prof. J. Groszkowskiego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie z zarządami spółek Euro-Eko, Euro-Eko Media, Energia Euro Park i Fundacja Pro Arte Et Historia. Jak wyjaśnia Kasjan Wyligała z Agencji Rozwoju Przemysłu wielokrotnie podczas spotkań z prezesami spółek grupy, podnoszono problem braku wykwalifikowanych pracowników. Po zrobieniu rozeznania zarówno wśród firm jak i szkół, wytypowano te, które podpisały porozumienie o współpracy. Szkoły wiele na tym zyskają.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie Iwona Strojek w podpisanym porozumieniu widzi duże szanse zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych

Dyrektor Zespołu Szkół w Mielcu Zbigniew Witek podkreśla, że do tej pory to szkoły zabiegały o umowy partnerskie z firmami. Teraz ten trend się odwraca, co jest bardzo budujące, bo będzie procentować w przyszłości - dodaje dyrektor Witek

Wicedyrektor Małgorzata Nowosielska Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie tłumaczy, czego oczekuje po podpisanym porozumieniu i dodaje, że pierwsze efekty współpracy pomiędzy firmami z grupy ARP a szkołami mają być widoczne od nowego roku szkolnego.

W spotkaniu uczestniczyła wicestarosta powiatu Mieleckiego Pani Maria Napieracz. Wicestarosta w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę tych porozumień i gratulowała Agencji Rozwoju Przemysłu tej cennej inicjatywy.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 14 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm