Szkoła okiem kamery

Film promocyjny

   

        W tym roku po raz 18 obchodzono w Polsce Dzień godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Został on ustanowiony w 1999 roku przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – jedną z najstarszych i największych organizacji pozarządowych w kraju.

        Polski Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną wywodzi się od święta obchodzonego pod tą samą nazwą we Francji, a przypada na 5 maja. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ 5 maja obchodzony jest również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

        Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

       Tradycyjny piaty kolorowy przemarsz ulicami miasta, wypuszczenie pomarańczowych balonów oraz występy artystyczne – w taki sposób uczczono Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Mielcu . W tym wydarzeniu jak co roku brali udział uczniowie naszej szkoły: z klasy IIE, IA, IIA, wolontariusze SKWP „Pomocna dłoń”. Opiekunem uczniów była: Pani Iwona Żola. Wychowawcami klasy uczestniczących w przemarszu są: Marzena Roczniak, Roman Gruszecki, Leszek Łanucha.

 

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3304088
   

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm