Szkoła okiem kamery

Film promocyjny

   

W dniu 23 marca uczennice Techniku Usług Fryzjerskich uczestniczyły w konkursie Fryzura Ślubna” oraz ,,Wyciskanie Fal Na Mokro”, którego organizatorem  był Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie, a współorganizatorami:    Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix oraz Firma handlowa Polwell.

Patronat imprezy objęli: Prezydent Miasta Tarnowa, Małopolski Kurator Oświaty, Patroni medialni: Gazeta TEMI.

O godzinie 10:00 rozpoczęła się część praktyczna konkursu do której zgłosiły się szkoły z kilku  województw : małopolskiego, podkarpackiego,  świętokrzyskiego.

Pierwszą konkurencją była ,,Fryzura ślubna" wykonywana w czasie 50 minut. Kok ślubny z pełną  ślubną stylizacją wykonywało 28 adeptów sztuki fryzjerskiej  w tym z naszej Szkoły trzy adeptki: Monika Bogdan  i Marcelina Jeż z klasy II E TUF oraz Natalia Krempa z klasy III E TUF.  Każda fryzura ślubna w wykonaniu uczestniczek konkursu wzbudziła podziw wśród jurorów.

W drugim zadaniu uczennice w czasie 20 minut zaprezentowały jedną z najtrudniejszych do wykonania fryzur – Plisowanie czyli Układanie Fal Na Mokro.

W konkurencji  plisowania włosów  wzięło udział 18 adeptów sztuki fryzjerskiej  w tym z naszej szkoły dwie adeptki : Monika Kusek i Mariola Włodarz z klasy II E TUF. 

 Zaskakujące efekty końcowe i zdecydowanie wysoki poziom przygotowania uczestników, obok zachwytu publiczności przysporzył wiele pracy komisji oceniającej, gdyż wskazanie tej naj... z pierwszej i drugiej konkurencji nie było prostym zadaniem, ponieważ fryzjerstwo jest nie tylko rzemiosłem ale  swoistym rodzajem twórczości artystycznej. Całość przygotowanej kompozycji czyli: fryzury, makijażu, ubioru popiersia była poddana ocenie Jury i publiczności.

Po podliczeniu głosów wyłoniono trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia.

Wyróżnienia otrzymały uczennice naszej szkoły ZS im. prof. J Groszkowskiego w Mielcu: Fryzura ślubna - Monika Bogdan i  Fale Układane na Mokro - Monika Kusek za  oryginalność, twórczość i kreatywność.

 Opiekunami konkurentek  były nauczycielki fryzjerstwa: Teresa Szczepańska, Marzena Roczniak i Iwona Żola.    

Każdy kto skorzystał z zaproszenia i był na konkursie  zabrał ze sobą bagaż wrażeń, emocji, doznań artystycznych  i doświadczeń.

 Gratulacje dla zwycięzców i powodzenia w dalszych zmaganiach z sztuką fryzjerską.

 

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3303944
   

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm