Po niespodziewanym sukcesie w etapie pisemnym VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego, w którym Katarzyna Soja (III E) zajęła pierwsze, a Żaneta Skoczylas (III E) piąte miejsce, obie uczennice zostały zaproszone do udziału w turnieju finałowym. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia br. w siedzibie organizatora, tj. w Centrum Młodzieży im. dr. Jordana w Krakowie. Reprezentantki elektryka uczestniczyły w kilkustopniowych zmaganiach.

Najpierw broniły swych prac, odpowiadając na szczegółowe pytania komisji, następnie dokonywały analizy i interpretacji losowo wybranego tekstu barda „Solidarności”, na koniec zaś musiały rozpoznać tytuły pięciu utworów Kaczmarskiego, które odtwarzano w krótkich, kilkunastosekundowych sekwencjach. Dwa ostatnie zadania były szczególnie wymagające, ponieważ autor „Murów” pozostawił po sobie olbrzymią spuściznę literacką liczoną w setkach prac. Ostatecznie, etap ustny zakończył się piątą pozycją Kasi i szóstą Żanety. Członkowie jury, wśród których byli także pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, wręczyli mielczankom nagrody za zwycięską część pisemną i dobry występ w części ustnej. Opiekunem reprezentantek ZS był Dariusz Dudek.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 41 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm