Wielkanoc to, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (tj. między 21 marca a 25 kwietnia). Bogate i różnorodne tradycje wielkanocne łączą w sobie zarówno elementy religijne, jak i te związane z obyczajowością ludową. Obyczaj wielkanocnego malowania jajek wywodzi się jeszcze z czasów przedchrześcijańskich, co bardzo często interpretowane jest z kultem przodków, gdzie jajo było darem ofiarnym składanym na grobach zmarłych. Zresztą jeszcze dzisiaj na terenach Ukrainy czy Białorusi można spotkać jaja składane na grobach zmarłych. Również podczas rzymskich uroczystości przypadających na okres maja czy czerwca występowały barwione jaja.

Kolejny raz w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego przeprowadzony został konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Prace można przyjmowane były do 19 marca 2018 roku. Do konkursu zgłoszono dwanaście prac  przygotowanych  w różnych technikach. Wśród prac dominowały kolorowo zdobione jajka, ale były również zajączki, kurki i ręcznie wykonane tulipany. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 marca, laureatkom nagrody wręczył dyrektor szkoły pan Zbigniew Witek. Wszystkie prace można było oglądać na wystawie w bibliotece szkolnej. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych:

I miejsce – zdobyła praca Kingi Krempy z klasy 2M

II miejsce – zdobyły prace Katarzyny Szady z klasy 1M i Justyny Kujawskiej z klasy 3M

III miejsce zdobyła praca Martyny Węglarz z klasy 1D.

Oprócz wymienionych do konkursu swoje prace zgłosiły: Natalia Tylutka, Kinga Turosz i Natalia Trela z klasy 1D, oraz Kinga Kilian z klasy 2M, Justyna Mędrek z klasy 3D, jak również Wiktoria Kwaśniewska, Julia Zielińska i Nicol Bec z klasy 1B.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była Marzanna Mazur – Witek.

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 41 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm