Warsztaty edukacyjne dla młodzieży

 

W dniu 20 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu   z  klas IB, IIA i IVE  wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży, które przebiegały pod hasłem: Nowe Widnokręgi- Zrozumieć Media. Prowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pracownicy Radia Maryja i Telewizji TRWAM.

Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. W warsztatach uczestniczyło ponad trzystu  uczniów  wraz z opiekunami  ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Na sali obecne były  władze powiatu, które reprezentował pan starosta Zbigniew Tymuła i pani wicestarosta Maria Napieracz (pomysłodawczyni warsztatów). Obecny był także gospodarz obiektu, dyrektor ZST pan Mariusz Wojciechowski.

Całość przedsięwzięcia trwała ponad cztery godziny. Program obejmował wykłady teoretyczno- praktyczne nt.:

  • Język obrazu- podstawy przekazu telewizyjnego
  • Słowo w druku- podstawy dziennikarstwa prasowego
  • Świat dźwięku – mowa, śpiew, muzyka

 

Warsztaty prowadzone były bardzo ciekawie. Na scenie urządzono profesjonalne studio telewizyjne i radiowe, na zewnątrz budynku znajdował się wóz transmisyjny, który każdy z uczestników mógł obejrzeć. Redaktorzy, montażyści, dziennikarze, operatorzy pokazali jak wygląda „od kuchni” praca telewizji , radia i prasy. Wielokrotnie podkreślali, że 73% naszej uwagi pochłania obraz , 20% dźwięk i tylko 7% tekst.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Halina Bednarz.

 

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

   

Szkoła okiem kamery  

 

   

Maturzysto !  

egzamin dojrzałości już za . . . 41 dni
   

Uczelnia patronacka  

   

   

   

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   
Copyright © 2019 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm