W dniu 7 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbył się szkolny etap XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku olimpiada przebiegała pod hasłem: „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Eliminacje szkolne przeprowadziła komisja w składzie: Lubomira Trelaprzewodnicząca, Lidia Gereło, Zofia Fijałkowska. Opiekunami merytorycznymi przedsięwzięcia były panie: Lubomira Trela, Anna Kilian, Zofia Fijałkowska, Lidia Gereło i Beata Gruszecka.

        W szkolnych zmaganiach z przedsiębiorczości wzięło udział 58 uczniów z klas II i III technikum. Uczestnicy projektu musieli wykazać się wiedzą z następujących obszarów: gospodarka rynkowa, rynek finansowy, rynek pracy, przedsiębiorstwo, marketing, finanse, psychologia społeczna, zarządzanie. Wiadomości z tych dziedzin sprawdzał test składający się z 50 pytań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Dodatkowy problem stanowiły punkty ujemne za udzielenie nieprawidłowych odpowiedzi.

        Uczniowie, którzy przystąpili do eliminacji szkolnych mieli okazję połączyć wiedzę książkową z bieżącymi wydarzeniami gospodarczymi oraz znajomością wybranych aktów prawnych. Realizowana od 2005 roku Olimpiada Przedsiębiorczości ma status jednej z największych w kraju. To innowacyjny projekt o społecznym i pro przedsiębiorczym charakterze.

Najwyższe wyniki w eliminacjach szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskali uczniowie:

Mateusz Dziekan klasa II e

Paulina Siembab klasa II d

Gabriela Warias klasa II d

Paweł Popera klasa III c

Katarzyna Działo klasa II d

Paweł Bryk klasa III c

Natalia Irla klasa III d

Piotr Kapinos klasa II b

Radosław Drożdżowski klasa III c

Marcelina Kubat klasa II e

Uczniom gratulujemy.

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3247583
   

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm