W dniach 27 do 29 listopada dyrektor szkoły Zbigniew Witek uczestniczył na terenie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Glinniku Nowym w VIII Ogólnopolskim Forum Szkół prowadzących klasy wojskowe pt „Edukacja obronna młodzieży” Uroczystość zaszczycił wiceminister MON Michał Dworczyk.  W swoim wystąpieniu odniósł się do głównych założeń programu certyfikowanych wojskowych klas mundurowych – To jednolity program, który pozwoli wprowadzić pewną standaryzację, jednolity program, który zapewni zwiększające się zaangażowanie MON, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale i finansowym. To będzie przekładało się na wychowanie i przeszkolenie młodych ludzi, którzy na co dzień uczą się w szkołach prowadzących certyfikowane klasy mundurowe.

Klasy wojskowe w  naszej szkole  zostały wytypowane jako jedne ze 150 szkół z całej Polski do uzyskania tej certyfikacji.

Jak poinformował wiceminister Dworczyk najistotniejszym celem programu jest wspieranie budowy rezerw osobowych sił zbrojnych. - Chcielibyśmy, żeby w tych szkołach średnich uczyli się chłopcy i dziewczęta, którzy w przyszłości zostaną żołnierzami zasilając wojska operacyjne czy Wojska Obrony Terytorialnej, albo wybiorą drogę do wyższych uczelni wojskowych i zostaną oficerami albo przeszkolonymi rezerwistami zasilając właśnie rezerwy osobowe sił zbrojnych. Tematyka Forum  obejmowała  m.in.: program wychowawczy  młodzieży klas mundurowych, program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony klas mundurowych, program Strzelnica w każdym powiecie, koncepcję edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej oraz zasady rekrutacji ochotników do służby wojskowej.

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3247489
   

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm